Strona główna / Pompy ciepła
Pompy ciepła GeoPower - najlepsze pompy ciepła

Pompy Ciepła – Gruntowe – Powietrzne

Czy pompy ciepła GeoPower to najlepsze pompy ciepła do ogrzewania domu w polskich warunkach klimatycznych?

Poniżej rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości, jakie pojawiają się w czasie gdy poszukujesz najlepszego sposobu, który zapewni ci tanie, wygodne i bezobsługowe ogrzewanie Twojego domu. Wskażemy cechy, jakie powinny posiadać najlepsze pompy ciepła do ogrzewania domu w Polsce by spełnić twoje oczekiwania.

Zapoznaj się z najważniejszymi cechami pomp ciepła GeoPower i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego powinieneś ogrzewać swój dom pompą ciepła GeoPower. Poznaj doświadczenie zespołu GeoPower i zastanów się jakiemu serwisowi chcesz powierzyć opiekę nad systemem grzewczym Twojego domu.

W tym artykule pokażemy Ci, dlaczego wybór pomp ciepła GeoPower to decyzja, która zapewni Ci spokój i komfort przez wiele lat. Omówimy najważniejsze zalety naszych pomp ciepła, pokażemy, jakie korzyści zyskasz, wybierając naszą pompę ciepła, oraz wskażemy ryzyka i straty, które możesz ponieść, decydując się na współpracę z firmami bez wieloletniego doświadczenia.

 

1. Dlaczego warto wybrać pompę ciepła GeoPower?

2. Co zyskasz, wybierając pompę ciepła GeoPower?

3. Co stracisz, jeśli nie wybierzesz pompy ciepła GeoPower?

4. Czym ryzykujesz wybierając instalatora pomp ciepła z małym doświadczeniem?

5. Dlaczego ogrzewanie pompą ciepła zawsze będzie tańsze niż ogrzewanie gazem, węglem czy olejem opałowym?

6. Pompy ciepła GeoPower — podsumowanie – dlaczego warto nam zaufać

Pompy ciepła – poznaj ofertę produktów i usług GeoPower

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tematyce pomp ciepła

Pompy ciepła GeoPower - wydajność - bezobsługowość - wysoka żywotność - energooszczędność
Pompy ciepła GeoPower gwarantują wysoką wydajność, nie wymagają obsługi, posiadają wysoką żywotność oraz są energooszczędne

1. Dlaczego warto wybrać gruntowe lub powietrzne pompy ciepła GeoPower?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła to podstawowy czynnik, który wpłynie na komfort cieplny Twojego domu, a także na Twoje rachunki i długoterminową efektywność energetyczną. W GeoPower od lat koncentrujemy się na dostarczaniu pomp ciepła najwyższej jakości, które są dostosowane do polskich warunków klimatycznych i zapewniają bezawaryjną pracę przez długie lata. Oto najważniejsze cechy naszych pomp ciepła oraz związane z nimi korzyści:

Cechy pomp ciepła GeoPower wskazujące ich przewagę nad tańszymi zamiennikami:

1.1. Czym wyróżniają się gruntowe i powietrzne pompy ciepła dostosowane do polskich warunków klimatycznych?

1.2. Dlaczego w powietrznych i gruntowych pompach ciepła GeoPower są stosowane sprężarki rotacyjne Panasonic lub Mitsubishi?

1.3. Jak obniża koszty ogrzewania domu inteligentna regulacja obrotów sprężarki rotacyjnej (DC Inverter) korzystająca z krzywych grzewczych stosowana w pompach ciepła GeoPower?

1.4. Co to jest EVI i dlaczego ta technologia jest stosowana w powietrznych pompach ciepła GeoPower?

1.5. Czy zastosowanie wysokowydajnych wymienników płytowych ze stali nierdzewnej w pompach ciepła ma sens?

1.6. Czy wielkość wymiennika lamelowego w powietrznych pompach ciepła ma znaczenie?

1.7. Automatyczna regulacja obrotów wentylatorów i pomp obiegowych PWM w powietrznych pompach ciepła – czy warto ją stosować?

1.8. Czy w najlepszych powietrznych i gruntowych pompach ciepła powinien być stosowany elektroniczny zawór rozprężny?

1.9. Na czym polega optymalizacja układu freonowego i wodnego w najlepszych powietrznych i gruntowych pompach ciepła?

1.10. Jak jest wykonywana izolacja podzespołów zewnętrznej jednostki w najlepszych powietrznych pompach ciepła?

1.11. Powietrzne pompy ciepła Monoblok — dlaczego instalacja podzespołów zawierających wodę grzewczą w zewnętrznej jednostce to zły pomysł?

1.12. Jak zabezpieczyć pompę ciepła Monoblok przed zamarznięciem?

1.13. Czy najlepsze pompy ciepła powinny mieć zdalne sterowanie?

1.14. Pompa ciepła jako klimatyzacja — innowacyjne rozwiązanie

1.15. Pompy ciepła gruntowe — bezobsługowy system 

1.16. Czy dobra pompa ciepła może ogrzewać basen zewnętrzny lub wewnętrzny?

1.17. Jak duże oszczędności przynosi odzysk ciepła realizowany przez gruntowe i powietrzne pompy ciepła GeoPower?

1.18. Czy montaż gruntowych i powietrznych pomp ciepła GeoPower jest łatwy?

1.19. Ile miejsca na pompę ciepła?

1.20. Estetyczny wygląd i nowoczesny design pomp ciepła GeoPower – czy to ma znaczenie?

1.21. Jakie wsparcie serwisu powinna mieć zapewnione dobra pompa ciepła?

1.1. Czym wyróżniają się pompy ciepła gruntowe dostosowane do polskich warunków klimatycznych?

  • Korzyść: Pompy ciepła GeoPower są projektowane specjalnie z myślą o polskich warunkach klimatycznych, gdzie zimy bywają surowe, a temperatura często spada znacznie poniżej zera. Importowane pompy ciepła, zaprojektowane na potrzeby krajów o cieplejszym klimacie, takich jak Hiszpania, Francja czy Włochy mogą nie działać optymalnie w zimniejszej Polsce, co prowadzi do spadku wydajności przy większych mrozach.
  • Co zyskujesz: Wybierając pompę ciepła GeoPower dostosowaną do polskich warunków klimatycznych masz pewność, że Twoja pompa ciepła będzie działać efektywnie nawet przy bardzo niskich temperaturach, zapewniając komfort cieplny przez cały rok. Nie będziesz musiał martwić się o dodatkowe źródła ogrzewania, co zmniejsza Twoje koszty oraz upraszcza zarządzanie systemem grzewczym.
Sprężarka rotacyjna Panasonic w pompach ciepła GeoPower Gif
Sprężarka rotacyjna Panasonic z regulacją obrotów w pompach ciepła GeoPower

1.2. Dlaczego w powietrznych i gruntowych pompach ciepła GeoPower są stosowane sprężarki rotacyjne Panasonic lub Mitsubishi?

  • Korzyść: W naszych pompach ciepła stosujemy sprężarki rotacyjne najlepszych światowych producentów takich jak Panasonic czy Mitsubishi, które cechują się najwyższą jakością i niezawodnością. Sprężarki te zapewniają wieloletnią bezawaryjną, wydajną i cichą pracę pompy ciepła.
  • Co zyskujesz: Dzięki zastosowaniu najlepszych na rynku sprężarek masz pewność, że Twoja pompa ciepła będzie przez wiele lat działała prawidłowo, nie tracąc parametrów wydajności oraz sprawności, tanio ogrzewając Twój dom, a w razie awarii masz pewność, że zawsze będą dostępne części zamienne do jej naprawy. Zyskujesz trwały tani w eksploatacji system grzewczy i spokój na lata.
Pompy ciepła gruntowe GeoPower z technologią DC-Inverter
Pompy ciepła gruntowe DC-Inverter z regulacją obrotów sprężarki

1.3. Inteligentna regulacja obrotów sprężarki rotacyjnej (DC Inverter) w pompach ciepła powietrznych i gruntowych – jak obniża koszty ogrzewania domu?

  • Korzyść: W pompach ciepła GeoPower stosujemy stałoprądowe regulatory obrotów sprężarek rotacyjnych – technologia DC Inverter. Technologia ta pozwala w bardzo dużym zakresie zmieniać aktualną moc grzewczą pompy ciepła dostosowując ją na bieżąco do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co znacząco zmniejsza koszty ogrzewania. Pompa ciepła w czasie, gdy zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze zamiast załączać się i wyłączać co jakiś czas pracuje na zmniejszonych obrotach pobierając mniej energii elektrycznej.
  • Co zyskujesz: Dzięki tej technologii, Twoje rachunki za energię będą niższe, ponieważ pompa ciepła dostosowuje swoją moc grzewczą do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i warunków pogodowych. W sezonie grzewczym, gdy na zewnątrz nie występują duże mrozy, czyli wiosną, jesienią oraz przez większość zimy pompa ciepła zmniejsza obroty sprężarki, zamiast pracować na pełnych obrotach, co nie tylko zmniejsza rachunki za prąd, ale również wydłuża żywotność pompy ciepła pracującej na mniejszym obciążeniu. W czasie dużych mrozów ma możliwość zwiększenia obrotów, by zapewnić komfort cieplny nawet w najzimniejsze dni. Dodatkowo, urządzenie pracujące na niższych obrotach pracuje ciszej, co zwiększa komfort użytkowania.

1.4. Co to jest EVI i dlaczego ta technologia jest stosowana w powietrznych pompach ciepła GeoPower?

  • Korzyść: Wtrysk pary czynnika chłodniczego EVI, to innowacyjna technologia, która pozwala na zwiększenie mocy grzewczej powietrznych pomp ciepła przy dużych mrozach. Dzięki temu rozwiązaniu powietrzne pompy ciepła GeoPower mogą efektywnie ogrzewać dom nawet przy temperaturach sięgających -25°C, minimalizując czas załączenia grzałki wspomagającej.
  • Co zyskujesz: Nie musisz martwić się, że Twoje urządzenie straci moc w najchłodniejsze dni. Masz pewność, że nawet w ekstremalnych warunkach zimowych Twoja pompa ciepła będzie dostarczać odpowiednią ilość ciepła, co przekłada się na stały komfort cieplny w Twoim domu. Większa moc grzewcza pompy ciepła GeoPower w czasie dużych mrozów skutkuje zmniejszonym użyciem grzałki wspomagającej, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.
Schemat systemu wtrysku pary EVI powietrznych pomp ciepła
Schemat systemu wtrysku pary czynnika na pośredni stopień sprężania w powietrznych pompach ciepła

1.5. Wysokowydajne wymienniki płytowe ze stali nierdzewnej w powietrznych i gruntowych pompa ciepła

  • Korzyść: W naszych pompach ciepła stosujemy wymienniki płytowe wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co sprawia, że elementy te są odporne na korozję i charakteryzują się długą żywotnością. Specjalna konstrukcja płyt wymiennika płytowego powodująca burzliwy przepływ cieczy oraz wymuszenie przepływu przeciwprądowego zapewniają najwyższą sprawność przekazywania ciepła. Wymienniki płytowe wykazują się znacznie większą sprawnością przekazywania ciepła niż wymienniki płaszczowo-rurowe, przy jednoczesnym zachowaniu mniejszych rozmiarów.
  • Co zyskujesz: Lepsze parametry przekazywania darmowego ciepła ze środowiska do ogrzewania twojego domu gwarantują niższe koszty ogrzewania. Niezawodność systemu, który będzie działał bezawaryjnie przez wiele lat, eliminując potrzebę częstych napraw czy wymiany podzespołów. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze na serwisach oraz zachowujesz spokój, wiedząc, że system jest trwały i solidny.
Duży lamelowy wymiennik ciepła w powietrznej pompie ciepła
Duży lamelowy wymiennik ciepła w powietrznej pompie ciepła zapewniający dużą wydajność.

1.6. Czy wielkość wymiennika lamelowego w powietrznych pompach ciepła ma znaczenie?

  • Korzyść: W powietrznych pompach ciepła GeoPower stosujemy wymienniki lamelowe o dużej powierzchni. Zapewnia to lepszy odbiór darmowego ciepła z powietrza w każdych warunkach pogodowych, co jest szczególnie ważne przy niskich temperaturach zewnętrznych. Specjalna konstrukcja lameli ułatwia odbiór ciepła od powietrza zwiększając efektywność pompy ciepła.
  • Co zyskujesz: Większa ilość przekazywanego darmowego ciepła ze środowiska do ogrzewania twojego domu gwarantuje niższe koszty ogrzewania. Lepsze odbieranie ciepła z powietrza gwarantuje łatwiejsze odparowanie czynnika chłodniczego, co zmniejsza obciążenie sprężarki i wydłuża żywotność pompy ciepła, zwiększając szansę na wieloletnią bezawaryjną pracę, eliminując potrzebę częstych napraw czy wymiany podzespołów. To rozwiązanie oszczędza czas i pieniądze na serwisach oraz daje Ci spokój i pewność, że system jest trwały i solidny.
Automatyczna płynna regulacja obrotów wentylatorów i pomp obiegowych w pompach ciepła GeoPower
Pompy ciepła GeoPower posiadają wbudowaną automatyczną regulację obrotów pomp obiegowych i wentylatorów.

1.7. Automatyczna regulacja obrotów wentylatorów i pomp obiegowych PWM w powietrznych pompach ciepła – czy warto ją stosować?

  • Korzyść: W GeoPower dbamy o maksymalną efektywność naszych pomp ciepła. Wentylatory oraz pompy obiegowe w naszych pompach ciepła mają automatyczną regulację obrotów PWM, co pozwala na dostosowanie ich pracy do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i do aktualnych parametrów pracy pompy ciepła. Regulacja obrotów wentylatorów pozwala również na obniżenie hałasu w godzinach nocnych.
  • Co zyskujesz: System grzewczy działa w sposób zoptymalizowany, zużywając tylko tyle energii, ile jest faktycznie potrzebne. Dzięki temu zmniejszają się Twoje rachunki za energię, a jednocześnie urządzenia pracują ciszej i bardziej ekologicznie. Praca na mniejszych obciążeniach powoduje wydłużenie żywotności podzespołów pompy ciepła.

1.8. Czy w gruntowych pompach ciepła powinien być stosowany elektroniczny zawór rozprężny?

  • Korzyść: Zastosowanie elektronicznych zaworów rozprężnych w pompach ciepła GeoPower zapewnia na bieżąco ustawianie parametrów układu freonowego w najlepszym punkcie pracy, tak by możliwie najlepiej pobierać darmowe ciepło ze środowiska i oddawać je do ogrzewania domu lub ciepłej wody użytkowej przy możliwie najwyższej sprawności. Prawidłowo sterowany elektroniczny zawór rozprężny zwiększa wykorzystanie efektywnej powierzchni wymienników o około 20-30% względem termostatycznych zaworów rozprężnych. Daje to znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Elektroniczny zawór rozprężny dzięki precyzyjnemu dobraniu temperatur odparowania i skraplanie pozwala również na efektywną pracę powietrznej pompy ciepła przy niższych temperaturach otoczenia, zmniejszając użycie elektrycznej grzałki wspomagającej.
  • Co zyskujesz: Praca układu freonowego pompy ciepła GeoPower zawsze w idealnie dobranym punkcie pracy niezależnie od warunków zewnętrznych i aktualnego zapotrzebowania na ciepło gwarantuje niższe rachunki za energię elektryczna zużytą przez pompę ciepła do ogrzewania Twojego domu. Wydajna praca powietrznej pompy ciepła GeoPower przy niskich temperaturach zewnętrznych daje Ci pewność, że w domu będzie ciepło nawet w czasie najzimniejszych zimowych dni.
Ile energii elektrycznej pobiera pompa ciepła GeoPower
Jaką ilość prądu pobierze pompa ciepła gruntowa oraz powietrzna? Gruntowa pobierze około kilkanaście do dwudziestu kilku procent energii elektrycznej w stosunku do ilości dostarczonej energii cieplnej do ogrzewania domu. Powietrzna pompa ciepła pobierze od dwudziestu kilku do trzydziestu kilku procent.

1.9. Na czym polega optymalizacja układu freonowego i wodnego w pompach ciepła gruntowych i powietrznych?

  • Korzyść: Wszystkie elementy freonowe i wodne użyte do budowy powietrznych i gruntowych pomp ciepła GeoPower zostały starannie dobrane do ilości, gęstości, lepkości i stanu skupienia przepływających przez nie mediów. Dobór był poprzedzony dokładnymi obliczeniami i symulacjami komputerowymi, a następnie potwierdzony testami i pomiarami. Czynnik chłodniczy po odparowaniu do postaci gazowej ma kilkadziesiąt razy większą objętość niż przed odparowaniem w postaci cieczy – wymaga to różnych średnic rur i przekroi przelotowych przez podzespoły. Gęstość wody z glikolem też jest zmienna i zależy od stężenia i temperatury. Miejsce poprowadzenia rur i ukształtowanie rurociągu, oraz lokalizacja podzespołów też mają wpływ na opory przepływu i straty z tym związane. W pompach ciepła GeoPower cały układ freonowy i wodny został zoptymalizowany w celu osiągnięcia najwyższej sprawności.
  • Co zyskujesz: Odpowiednie dobranie podzespołów i przekroi rurociągów, oraz odpowiednie rozmieszczenie podzespołów i ukształtowanie rurociągów zwiększają wydajność pompy ciepła, oraz zmniejszają koszty użytkowania, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze i tanio ogrzewasz swój dom. Pompa ma możliwie największą wydajność przy możliwie najmniejszym zużyciu energii elektrycznej. Odpowiedni dobór podzespołów obciąża je w jednakowym stopniu bez przeciążania, maksymalnie wydłużając żywotność pompy ciepła. Przekłada się też to na zwiększoną odporność na awarie. Odpowiednie ukształtowanie rurociągów i optymalne rozłożenie podzespołów gwarantują prawidłowy obieg oleju smarującego, co również wydłuża żywotność wszystkich podzespołów pompy ciepła GeoPower.
Solidna izolacja powietrznych pomp ciepła GeoPower - niskie koszty ogrzewania
Solidna izolacja powietrznych pomp ciepła GeoPower gwarantuje małe straty ciepła na zewnątrz i niskie koszty ogrzewania

1.10. Powietrzne pompy ciepła — izolacja podzespołów zewnętrznej jednostki

  • Korzyść: W pompach ciepła GeoPower w jednostkach zewnętrznych stosujemy solidną izolację rurociągów i podzespołów, by maksymalnie ograniczyć straty ciepła z układu powietrznej pompy ciepła zainstalowanej na zewnątrz budynku – dzięki temu więcej ciepła pozyskanego z powietrza trafia do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej.
  • Co zyskujesz: Nie tracisz ciepła – całe ciepło pobrane z otoczenia przez pompę ciepła trafia do ogrzewania twojego domu, dzięki czemu koszty ogrzewania Twojego domu są znacznie niższe.
Hydrobox pomp ciepła monoblok GeoPower
Jednostka wewnętrzna Hydrobox powietrznych pomp ciepła monoblok GeoPower

1.11. Powietrzne pompy ciepła Monoblok — dlaczego instalacja podzespołów zawierających wodę grzewczą w zewnętrznej jednostce to zły pomysł?

  • Korzyść: Prawie wszystkie pompy ciepła monoblok innych producentów mają wbudowane w jednostki zewnętrzne różne podzespoły zawierające wodę grzewczą (pompy obiegowe, naczynia przeponowe, element grzejny z grzałką elektryczną, zawory spustowe, zawory bezpieczeństwa, odpowietrzniki, zawory antyzamrożeniowe i wymiennik płytowy przekazujący ciepło z freonu do wody grzewczej. Duża ilość podzespołów z wodą grzewczą na zewnątrz budynku w zimę to duża strata ciepła. W powietrznych pompach ciepła GeoPower wszystkie podzespoły zawierające wodę grzewczą z wyjątkiem wymiennika są zamontowane wewnątrz budynku w jednostce wewnętrznej hydrobox. Wymiennik zabudowany w jednostce zewnętrznej ma bardzo grubą izolację. Przeprowadzone pomiary strat ciepła typowej pompy ciepła monoblok innego producenta wykazały około 10 razy większe straty ciepła na zewnątrz w porównaniu do pompy ciepła monoblok GeoPower z zastosowanymi powyższymi rozwiązaniami. Typowa pompa ciepła innego producenta traciła 5-15% wytworzonego ciepła – tak duże ilości ciepła były tracone podczas grzania, ale również podczas postoju, gdy pompa ciepła zabezpieczała przed zamarznięciem wbudowane w jednostkę zewnętrzną podzespoły zawierające wodę – pobierała do tego celu duże ilości ciepła wcześniej wpompowanego do domu. Pomiary wykazały średni dobowy pobór energii cieplnej z domu na poziomie około 0,5 kW przy temperaturze zewnętrznej nieco powyżej 0°C dla pompy ciepła o mocy grzewczej 8 kW. Przez 24h pobrała z domu 12kWh. W tym czasie do ogrzewania domu dostarczała około 80kWh/24h – strata 15% energii cieplnej!!!
  • Co zyskujesz: Nie tracisz energii cieplnej dostarczonej do domu – koszty ogrzewania Twojego domu będą znacznie niższe. Wydłuży się również żywotność pompy ciepła. Zmniejszy się również ryzyko zamrożenia elementów wodnych na zewnątrz budynku – im mniej elementów i lepsza ich izolacja, tym mniejsza strata ciepła, a jednocześnie większy czas potrzebny na ewentualne zamrożenie, gdyby wszystkie inne zabezpieczenia zawiodły – 10 razy mniejsze straty ciepła = 10 razy większy czas odporności na zamarznięcie.

1.12. Jak zabezpieczyć pompę ciepła monoblok przed zmarznięciem?

  • Korzyść: Powietrzne pompy ciepła monoblok GeoPower jako jedyne na rynku mają wbudowany w jednostkę wewnętrzną pompy ciepła system antyzamrożeniowy z akumulatorem 24V LiFePO4. System ten zabezpiecza wymiennik wbudowany w zewnętrzną jednostkę powietrznej pompy ciepła monoblok przed zamarznięciem w czasie długich okresów wyłączenia zasilania spowodowanych awariami sieci energetycznej.
  • Co zyskujesz: Większą pewność, że twoja pompa ciepła nie zamarznie w czasie gdy awarii ulegnie sieć energetyczna dostarczająca energię elektryczną do Twojego domu.
Wbudowane zdalne sterowanie w pompy ciepła GeoPower
Zdalne sterowanie pomp ciepła GeoPower pozwala na większą kontrolę temperatury w domu

1.13. Zdalne sterownie w powietrznych i gruntowych pompach ciepła

  • Korzyść: Pompy ciepła GeoPower wyposażone są seryjnie w moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie. Za pomocą aplikacji mobilnej możesz monitorować pracę pompy, zmieniać ustawienia oraz diagnozować ewentualne problemy. Zdalne połączenie możesz udostępnić serwisowi w celu ułatwienia diagnozy w przypadku ewentualnej awarii.
  • Co zyskujesz: Masz pełną kontrolę nad swoim systemem ogrzewania, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. W każdej chwili możesz sprawdzić temperaturę w domu i stan systemu grzewczego z pompą ciepła.
Tanie chłodzenie budynku pompą ciepła GeoPower
Chłodzenie budynku pompą ciepła GeoPower jest możliwe przy każdych warunkach pogodowych

1.14. Pompa ciepła jako klimatyzacja – innowacyjne rozwiązanie

  • Korzyść: Powietrzne pompy ciepła GeoPower posiadają funkcję chłodzenia mieszkania w gorące letnie dni. Gruntowe pompy ciepła GeoPower mogą ochładzać mieszkanie w trybie pasywnym – do chłodzenia są wykorzystywane odwierty pionowe, z których darmowy chłód jest dostarczany do mieszkania – system ten może współpracować z klimakonwektorami, ogrzewaniem podłogowym oraz grzejnikami. Chłodzenie bierne jest kilkadziesiąt razy tańsze w użytkowaniu w porównaniu do tradycyjnych klimatyzatorów. Cały chłód do domu jest dostarczany za pomocą pompy obiegowej pobierającej zaledwie kilkadziesiąt wat energii elektrycznej – to mniej niż pobiera telewizor czy lodówka.
  • Co zyskujesz: W gorące letnie dni w Twoim domu może panować przyjemny chłód, a korzystając z gruntowej pompy ciepła z chłodzeniem biernym chłód ten jest dostarczany niemal że za darmo. Dodatkowo chłodzenie bierne podgrzewa kolektor pionowy z którego zimą pompa ciepła pobiera ciepło do ogrzewania domu – dzięki temu w zimę ma ona jeszcze wyższą sprawność, a rachunki za ogrzewanie są jeszcze niższe.

1.15. Pompy ciepła gruntowe — bezobsługowy system

  • Korzyść: Gruntowa pompa ciepła GeoPower to system grzewczy w pełni bezobsługowy, zapewniający stały komfort cieplny – automatyka pompy ciepła GeoPower dba o utrzymanie zadanej temperatury w domu zapewniając stabilne ciepło w zimę i miły chłód w lato. Pompa ciepła przez cały rok zapewnia ciepłą wodę użytkową w dużych ilościach – w razie dużego poboru ciepłej wody użytkowej cała moc grzewcza pompy ciepła jest przełączana na ogrzewanie ciepłej wody użytkowej by nigdy jej nie zabrakło.
  • Co zyskujesz: Wygodę i komfort – zamiast dokładać węgla do Swojego pieca jedziesz na wakacje lub ferie, a pompa ciepła dba o to, by w domu była odpowiednia temperatura. Gdy wrócisz zamiast rąbania drewna i rozpalania w piecu będzie czekała na ciebie ciepła woda do kąpieli.
Basen ogrzewany pompą ciepła GeoPower
Ogrzewanie basenu pompą ciepła GeoPower zawsze jest tanie i łatwe w obsłudze

1.16. Pompa ciepła do basenu — jak ogrzewa wodę?

  • Korzyść: Używając pompę ciepła GeoPower do ogrzewania basenu zewnętrznego możesz przedłużyć jego użytkowanie od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni – pompa w tym okresie ma dużo czasu wolnego – ogrzewa tylko ciepłą wodę użytkową, ewentualnie w chłodniejsze dni dogrzewa trochę dom, ale może jednocześnie dogrzewać wodę basenową.
  • Co zyskujesz: Przyjemnie ciepłą wodę w Swoim basenie zewnętrznym od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a w basenie wewnętrznym przez cały rok. Koszty ogrzewania wody basenowej są bardzo niskie – kilka razy niższe niż innymi źródłami ciepła.

1.17. Jak duże oszczędności przynosi odzysk ciepła realizowany przez pompy ciepła powietrzne i gruntowe GeoPower?

  • Korzyść: Za pomocą pomp ciepła GeoPower realizujemy odzysk ciepła z miejsc, w których jest go zbyt dużo i przepompowujemy je do miejsc, gdzie jest ono potrzebne. Pompy ciepła GeoPower odbierają ciepło z lodówek i chłodni w marketach ogrzewając nim pomieszczenia i ciepłą wodę użytkową. W biurowcach pompy ciepła GeoPower odbierają ciepło z serwerowni ogrzewając nim ciepłą wodę użytkową i pomieszczenia w okresie zimowym. Pompy ciepła GeoPower odbierają ciepło z procesów technologicznych ogrzewając nim pomieszczenia biurowe i socjalne firm oraz ciepłą wodę użytkową.
  • Co zyskujesz: Nie wyrzucasz ciepła, lecz przepompowujesz je z miejsca gdzie jest go zbyt dużo w miejsce gdzie jest ono aktualnie potrzebne. Dzięki racjonalnemu gospodarowaniu ciepłem odpadowym oszczędzasz dużo pieniędzy i jednocześnie dbasz o środowisko zmniejszając ilość zanieczyszczeń emitowanych w czasie wytwarzania ciepła.
Szybki montaż pomp ciepła GeoPower dzięki przemyślanym rozwiązaniom
Szybki montaż pomp ciepła GeoPower – możesz zainstalować nawet sam z naszą pomocą

1.18. Montaż pomp ciepła gruntowych i powietrznych — GeoPower

  • Korzyść: Dzięki przemyślanym rozwiązaniom montaż pomp ciepła GeoPower jest bardzo łatwy i szybki. Powietrzne pompy ciepła GeoPower manoblok i split mają wbudowane w wewnętrzne jednostki wiele podzespołów takich jak pompy obiegowe, zawory trzydrogowe do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, grzałki wspomagające, dzięki czemu ich montaż jest bardzo łatwy, nawet gdy zamierzasz sam zamontować pompę ciepła pod naszym nadzorem.
  • Co zyskujesz: Łatwy i szybki montaż pompy ciepła GeoPower sprawia, że bez względu na to czy zamontuje ją instalator z GeoPower, Twój instalator, czy zechcesz ją sam zamontować pod naszym nadzorem, będzie ona działała prawidłowo i tanio ogrzewała Twój dom.

1.19. Ile miejsca na pompę ciepła?

  • Korzyść: Gruntowe pompy ciepła GeoPower mają zwartą konstrukcję – pompa ciepła jest stawiana na kompatybilnym zbiorniku ciepłej wody użytkowej, dzięki czemu zajmuje mało miejsca w pomieszczeniu technicznym. Powietrzne pompy ciepła GeoPower posiadają jednostki wewnętrzne z wbudowanymi wieloma podzespołami co oszczędza miejsce w pomieszczeniu technicznym, oraz ułatwia i przyspiesza montaż.
  • Co zyskujesz: Bez względu na to czy wybierzesz powietrzną, czy gruntową pompę ciepła GeoPower nie zajmie ona zbyt dużo miejsca w twoim domu.
Nowoczesny design powietrznych pomp ciepła GeoPower
Nowoczesny design powietrznych pomp ciepła GeoPower nie popsuje wyglądu domu

1.20. Estetyczny wygląd i nowoczesny design powietrznych pomp ciepła GeoPower – czy to ma znaczenie?

  • Korzyść: Pompy ciepła GeoPower wyróżniają się nowoczesnym, estetycznym wyglądem. Ich grafitowy kolor doskonale komponuje się z nowoczesnym budownictwem, dodając elegancji każdemu budynkowi.
  • Co zyskujesz: Oprócz efektywności energetycznej i niezawodności, otrzymujesz produkt, który będzie cieszył oko i podnosił prestiż Twojego domu. Wygląd urządzeń jest ważny, zwłaszcza gdy instalujesz je w widocznym miejscu. GeoPower to połączenie estetyki i funkcjonalności.

1.21. Co obejmuje serwis pomp ciepła gruntowych i powietrznych? 

  • Korzyść: Serwis firmowy GeoPower w razie potrzeby poradzi sobie z każdą awarią pompy ciepła. Od 2000 roku zajmujemy się produkcją i montażem pomp ciepła na terenie całej Polski, co daje pewność, że nasi serwisanci są w stanie szybko naprawić każdą awarię pompy ciepła. Niezbędne do ewentualnej naprawy części zamienne do pomp ciepła mamy cały czas dostępne na magazynie.
  • Co zyskujesz: Pewność, że serwis obsługujący twoją pompę ciepła poradzi sobie z każdym problemem, a Ty nie zostaniesz bez ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Kupując pompę ciepła z montażem nie płacisz tylko za urządzenie, ale płacisz również za poprawność instalacji pompy ciepła oraz zapewnienie odpowiedniej wieloletniej opieki serwisowej.

2.1. Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

  • Korzyść: Zainstaluj dobrą pompę ciepła do ogrzewania swojego domu. Pompy ciepła GeoPower to urządzenia o bardzo wysokiej efektywności energetycznej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak sprężarki ze stałoprądowym regulatorem obrotów (DC Inverter) i wtrysk par czynnika chłodniczego (EVI), zużycie energii jest zmniejszone do minimum możliwości przy jednoczesnym wytwarzaniu możliwie największej ilości energii grzewczej.
  • Co zyskujesz: Nawet kilkukrotnie niższe rachunki za ogrzewanie w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi, takimi jak kotły gazowe czy olejowe. Oznacza to, że już po kilku latach użytkowania inwestycja w pompę ciepła zwróci się, a Ty będziesz oszczędzał jeszcze przez wiele lat.
Komfort cieplny zapewnia gruntowa pompa ciepła GeoPower
Komfort cieplny w domach jednorodzinnych jest zapewniany przez gruntowe lub powietrzne pompy ciepła GeoPower

2.2. Komfort cieplny przez cały sezon grzewczy

  • Korzyść: Jedynym systemem grzewczym, który zapewnia również klimatyzację w gorące dni jest pompa ciepła. Pompy ciepła GeoPower nie tylko efektywnie ogrzewają budynek zimą, ale także mogą pełnić funkcję chłodzenia latem, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury w domu przez cały rok.
  • Co zyskujesz: Komfort cieplny bez względu na porę roku. Zimą w Twoim domu zawsze będzie ciepło, a latem przyjemnie chłodno, bez potrzeby instalacji dodatkowych systemów klimatyzacji. W gruntowych pompach ciepła stosujemy chłodzenie bierne – bez pracy pompy ciepła – do chłodzenia twojego domu wykorzystujemy darmowy chłód z ziemi, który jest dostarczany przez pompę obiegową pobierającą zaledwie kilkadziesiąt wat energii elektrycznej – chłodzenie bierne jest kilkadziesiąt razy tańsze niż chłodzenie tradycyjnym klimatyzatorem.

2.3. Co sprawia, że najlepsze pompy ciepła pracują bezawaryjnie przez wiele lat?

  • Korzyść: Wysoka jakość komponentów oraz staranność wykonania pomp ciepła GeoPower gwarantują ich bezawaryjność na długie lata. Nasze produkty są solidne, trwałe i odporne na trudne warunki klimatyczne.
  • Co zyskujesz: Brak konieczności częstych napraw czy wymiany urządzeń. Zyskujesz spokój i pewność, że Twój system grzewczy będzie działał niezawodnie przez długi czas, zapewniając Tobie oraz Twojej Rodzinie bezpieczeństwo i komfort na wiele lat.

2.4. Profesjonalny serwis i opieka posprzedażowa – czy warto za to zapłacić?

  • Korzyść: GeoPower to nie tylko producent pomp ciepła, ale także zespół doświadczonych ekspertów, którzy zajmują się instalacją oraz serwisem. Dzięki temu masz pewność, że w razie potrzeby zawsze możesz liczyć na szybką i profesjonalną pomoc w każdej niespodziewanej sytuacji.
  • Co zyskujesz: Bezproblemowy serwis, regularne przeglądy i szybkie naprawy w przypadku awarii. Dzięki temu unikasz nieprzewidzianych kosztów i problemów związanych z nieprawidłowym działaniem systemu, a w Twoim domu zawsze jest ciepło.

2.5  Jak przygotować dom pod montaż pompy ciepła gruntowej lub powietrznej?

  • Korzyść: Nasi inżynierowie zaprojektują dla Ciebie całą instalację grzewczą z pompą ciepła GeoPower, tak by warunki panujące w domu były bardzo komfortowe i jednocześnie koszty ogrzewania bardzo niskie. Zalecamy łączenie pomp ciepła GeoPower z instalacją niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego zaprojektowanego na duże przepływy i możliwie najniższą temperaturę zasilania, co zapewni nie tylko wyjątkowo tanie ogrzewanie Twojego domu, ale również wytworzy zdrowy mikroklimat. Niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe w połączeniu z pompą ciepła sprawia, że nie masz problemu z unoszeniem się kurzu spowodowanym krążeniem powietrza wywoływanym przez gorące grzejniki. Duża powierzchnia grzewcza eliminuje miejsca, gdzie mogła by pojawić się wilgoć, a niska temperatura grzewcza nie powoduje nadmiernego przesuszenia powietrza.
  • Co zyskujesz: Lepsze zdrowie domowników, mniejsze ryzyko alergii, a także wyższy komfort życia, zwłaszcza w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w domach tradycyjnie ulega wysuszeniu przez inne źródła ciepła. Twoja rodzina oddycha świeżym, czystym powietrzem.

2.6. Jak chłodzić dom bez klimatyzacji?

  • Korzyść: Gruntowe pompy ciepła GeoPower oferują technologie, które pozwalają na chłodzenie bierne, czyli prawie darmowe chłodzenie przy użyciu naturalnej temperatury ziemi. Stosując chłodzenie bierne z dolnego źródła gruntowych pomp ciepła nie musisz uruchamiać urządzeń pobierających dużo energii, by schłodzić budynek, chłodzenie budynku mieszkalnego zapewnia pompa obiegowa pobierająca zaledwie kilkadziesiąt wat – to miej niż pobiera lodówka czy telewizor.
  • Co zyskujesz: Zamiast wydawać pieniądze na kosztowne klimatyzatory i energię przez nie zużywaną, cieszysz się niskimi kosztami utrzymania optymalnej temperatury w gorące letnie dni. Chłodzenie bierne jest nie tylko kilkadziesiąt razy tańsze, ale również ekologiczne i bardziej przyjazne dla środowiska.

2.7. Na co zwrócić uwagę przy montażu pompy ciepła?

  • Korzyść: Najlepsi dostawcy i instalatorzy pomp ciepła zapewniają dla klienta wsparcie na każdym etapie – od pomocy w wyborze najlepszego systemu dla domu klienta, przez montaż, aż po serwis. Wybierając GeoPower, nie musisz martwić się, że zostaniesz bez pomocy na którymś etapie. Zapewniamy kompleksową obsługę – od doradztwa przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, przez profesjonalny dobór pompy ciepła, oraz profesjonalny jej montaż, aż po opiekę serwisową przez wiele lat użytkowania.
  • Co zyskujesz: Możesz spać spokojnie, wiedząc, że specjaliści czuwają nad każdym elementem instalacji grzewczej twojego domu. Masz pewność, że cały system grzewczy twojego domu jest dobrze przemyślany, prawidłowo zaprojektowany i wykonany Nie tracisz czasu ani pieniędzy na naprawy wynikające z błędów montażowych lub braku odpowiedniego serwisu.

2.8. Tryby pracy pompy ciepła 

  • Korzyść: Wybierając pompę ciepła GeoPower zapewniasz swojemu domowi system grzewczy działający bez Twojego codziennego zaangażowania, w czasie gdy sąsiad codziennie musi narąbać drzewa na opał, rozpalić w piecu i wynieść popiół Ty wraz ze swoją rodziną możesz szusować na nartach czy snowboardzie lub zwiedzać inne ciekawe kraje. Pompa ciepła w tym czasie zadba o ogrzewanie Twojego domu. Gdy wrócisz z urlopu w domu przywita Cię miłe ciepło i nagrzana ciepła woda do kąpieli. Nasz zespół zadba o to, by instalacja była wykonana w taki sposób, by wymagała możliwie najmniej Twojego zaangażowania.
  • Co zyskujesz: Możesz spokojnie podróżować nie martwiąc się o ogrzewanie swojego domu wiedząc, że specjaliści dobrze zaprojektowali każdy element instalacji grzewczej z pompą ciepła. Nie tracisz czasu ani pieniędzy na bieżącą obsługę instalacji grzewczej i naprawy wynikające z błędów montażowych lub braku odpowiedniego serwisu.

2.9. Dlaczego pompa ciepła jest ekologiczna?

  • Korzyść: Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne systemy grzewcze dostępne na rynku. Wybierając pompę ciepła GeoPower, przyczyniasz się do redukcji emisji CO2 i dbasz o środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu do ogrzewania domu dobrej pompy ciepła zmniejszamy kilkukrotnie ilość spalanych paliw kopalnych, a co za tym idzie zmniejszamy ilość emitowanych zanieczyszczeń do atmosfery. Stosując do ogrzewania pompy ciepła GeoPower powietrze w zimę będzie bardziej przejrzyste, a my wszyscy będziemy oddychali czystszym powietrzem. Pozostawimy czystszą planetę dla następnych pokoleń.
  • Co zyskujesz: Masz realny wpływ na poprawę jakości powietrza w Twoim otoczeniu tu i teraz, a także zyskujesz ekologiczny system grzewczy, który nie przyczynia się do degradacji środowiska – pozostawiasz planetę ziemię w lepszym stanie dla swoich dzieci i wnuków oraz kolejnych pokoleń.

2.10. Co zrobić by nie zabrakło węgla, gazu czy ropy naftowej – czy zasoby naturalne ziemi są niewyczerpalne?

  • Korzyść: Pompy ciepła z każdej pobranej kilowatogodziny energii elektrycznej dostarczają do ogrzewanego budynku od 3 do 5 kilowatogodzin energii cieplnej – dzięki temu zmniejszamy eksploatację naturalnych zasobów ziemi. Gdyby wszyscy przestali spalać gaz, węgiel czy olej opałowy i zaczęli by ogrzewać swoje domy pompami ciepła, to zasobów naturalnych wystarczyło by na jeszcze wiele lat. Jeżeli jednocześnie pobudujemy więcej instalacji fotowoltaicznych i wiatraków, to być może przestaniemy spalać węgiel, gaz czy olej opałowy. Te zasoby nie będą już nam potrzebne.
  • Co zyskujesz: Wykorzystywanie zasobów ziemi wiąże się z nieodwracalną dewastacją. Podczas wydobywania węgla, gazu czy ropy zniszczeniu i zanieczyszczeniu ulega wiele innych potrzebnych nam zasobów ziemi jak chociażby zapasy wody pitnej. Zmniejszając eksploatacje zasobów paliw kopalnych poprawiamy warunki panujące na ziemi.

3. Pompy ciepła gruntowe i powietrzne — czy warto inwestować?

Decyzja o wyborze pompy ciepła to bardzo ważny moment. Warto zastanowić się, jakie konsekwencje może mieć wybór produktów niższej jakości oraz współpraca z firmą o małym doświadczeniu. Niestety, wiele osób, które kierują się wyłącznie ceną, naraża się na ryzyko wysokich kosztów eksploatacyjnych, częstych awarii i braku odpowiedniego wsparcia technicznego. Poniżej przedstawiamy, co stracisz, jeśli zdecydujesz się na zakup pompy ciepła innej marki oraz wybierzesz firmę bez wieloletniego doświadczenia:

Co stracisz, jeśli nie wybierzesz pompy ciepła GeoPower?

3.1. Zapłacisz wyższe rachunki za ogrzewanie pompą ciepła gorszej jakości

3.2. Kupując tanią pompę ciepła stracisz komfort cieplny zimą i spokój w okresie Świąt Bożego Narodzenia

3.3. Stracisz wsparcie serwisowe pompy ciepła wtedy, gdy będzie najbardziej potrzebne

3.4. Kupując tanią pompę ciepła stracisz niską awaryjność pompy ciepła

3.5. Stracisz prestiż przez brak estetyki wykonania instalacji przez niedoświadczoną firmę

3.6. Twoja nieruchomość straci na wartości gdy tania pompa ciepła nie będzie niezawodna

3.1. Zapłacisz wyższe rachunki za ogrzewanie pompą ciepła gorszej jakości

  • Strata: Wiele dostępnych na rynku pomp ciepła, zwłaszcza tych tańszych, nie posiada zaawansowanych technologii regulacji mocy ani technologii EVI. To oznacza, że nie będą działały efektywnie w polskich, zimnych warunkach klimatycznych, co przełoży się na wyższe koszty eksploatacyjne.
  • Konsekwencja: Twoje rachunki za ogrzewanie mogą być nawet o kilkadziesiąt procent wyższe niż w przypadku pomp ciepła GeoPower. Oznacza to, że choć na początku możesz zaoszczędzić na zakupie, to w dłuższej perspektywie stracisz na podwyższonych kosztach eksploatacji.

3.2. Kupując tanią pompę ciepła stracisz komfort cieplny zimą i spokój w okresie Świąt Bożego Narodzenia

  • Strata: Pompy ciepła importowane z ciepłych krajów o łagodnym klimacie (Włochy, Francja, Hiszpania…) nie są przystosowane do niskich temperatur panujących zimą w Polsce. Brak technologii wtrysku pary czynnika chłodniczego (EVI) w wielu produktach konkurencyjnych oznacza, że przy większych mrozach pompa ciepła traci wydajność, a to właśnie wtedy potrzeba więcej mocy grzewczej by nagrzać dom. Wiele pomp ciepła sprzedawanych aktualnie w Polsce zostało stworzonych na cieplejsze warunki klimatyczne, dlatego wielu użytkowników powietrznych pomp ciepła zainstalowanych przez niedoświadczonych instalatorów miało zimno w zimę i bardzo duże koszty ogrzewania – pompy ciepła o niewłaściwych parametrach i o zbyt małej mocy grzewczej ogrzewały budynki grzałkami wspomagającymi generując bardzo wysokie rachunki za prąd.
  • Konsekwencja: W najchłodniejsze dni Twoja pompa ciepła może nie dostarczyć wystarczającej ilości ciepła, co zmusi Cię do korzystania z dodatkowych źródeł ogrzewania. To nie tylko wyższe koszty, ale również duży dyskomfort. Brak ciepłej wody w zimę też nie będzie miłym doświadczeniem – wybieraj mądrze.

3.3. Stracisz wsparcie serwisowe pompy ciepła wtedy, gdy będzie najbardziej potrzebne

  • Strata: Wybór firmy bez doświadczenia lub bez odpowiedniego zaplecza serwisowego to zwiększone ryzyko awarii związane z błędami montażowymi i ryzyko braku odpowiedniej reakcji na zgłoszenia serwisowe. Firmy, które niedawno pojawiły się na rynku, często nie są w stanie zapewnić odpowiedniego serwisu ze względu na brak wiedzy i doświadczenia. Gdy ilość klientów zgłaszających awarie rośnie, firmy bez doświadczenia nie radzą sobie z naprawami i zmieniają branże – ich klienci pozostają bez opieki serwisowej. Codziennie odbieramy telefony od takich osób poszukujących firmy zastępczej do serwisowania ich pompy ciepła po zniknięciu sprzedawcy/instalatora pompy ciepła.
  • Konsekwencja: W przypadku awarii możesz zostać bez ogrzewania i ciepłej wody użytkowej przez długi czas, co będzie szczególnie uciążliwe w okresie zimowym. Brak szybkiej reakcji serwisowej to ryzyko zamarznięcia instalacji, co może prowadzić do poważnych uszkodzeń budynku.

3.4. Kupując tanią pompę ciepła stracisz niską awaryjność pompy ciepła

  • Strata: Zakup taniej pompy ciepła znacząco zwiększa ryzyko awarii. Tanich pomp ciepła zbudowanych z niskiej jakości podzespołów nikt nie chce serwisować. W ostatnich kilku latach weszły na rynek firmy zatrudniające rzesze telemarketerów i domokrążców wciskających niskiej jakości pompy ciepła. Tanie i słabej jakości pompy ciepła są oferowane przez firmy, które niedawno pojawiły się na rynku, często nie są w stanie zapewnić odpowiedniego serwisu, lub zamierzają dużo sprzedać w krótkim okresie czasu i znikają z rynku pozostawiając użytkowników bez opieki serwisowej.
  • Konsekwencja: W przypadku awarii zostaniesz bez ogrzewania i ciepłej wody użytkowej przez długi czas, co będzie szczególnie uciążliwe w okresie zimowym. Brak firmy która zajmie się serwisem pompy ciepła zmusi cię do wymiany pompy ciepła na taką, która ma zapewniony serwis – poniesiesz kolejny raz koszt zakupu i instalacji pompy ciepła.

3.5. Stracisz prestiż przez brak estetyki wykonania instalacji przez niedoświadczoną firmę

  • Strata: Nie wszystkie pompy ciepła dostępne na rynku oferują nowoczesny design i nie wszyscy instalatorzy pomp ciepła gwarantują estetykę wykonania. Wybierając tańszą pompę, możesz otrzymać produkt o niższej jakości wykonania, który nie będzie harmonizował z wyglądem Twojego nowoczesnego domu, a powierzając instalację instalatorowi z małym doświadczeniem ponosisz również ryzyko nieestetycznego wykonania instalacji.
  • Konsekwencja: Instalując urządzenie, które nie pasuje do otoczenia, tracisz na estetyce budynku i jego prestiżu. Wygląd domu, w który włożyłeś dużo pracy, może zostać zniszczony przez nieatrakcyjny wygląd pompy ciepła.

3.6. Twoja nieruchomość straci na wartości gdy tania pompa ciepła nie będzie niezawodna

  • Strata: Inwestycja w niskiej jakości system grzewczy może obniżyć wartość Twojej nieruchomości. Dla przyszłych nabywców ważne są nie tylko koszty eksploatacyjne, ale również jakość zastosowanych technologii i obsługa serwisowa – spokój i przewidywalność są bardzo ważne.
  • Konsekwencja: Jeśli zdecydujesz się sprzedać dom, instalacja niskiej jakości pompy ciepła może obniżyć jego wartość, a także odstraszyć potencjalnych nabywców, którzy obawiają się wysokich kosztów ogrzewania i częstych napraw.

4. Czym ryzykujesz, wybierając firmę z małym doświadczeniem?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła to jedno, ale równie ważny jest wybór firmy instalacyjnej, która zapewni fachowy montaż oraz wsparcie serwisowe. Niestety, na rynku pojawia się wiele nowych firm, które nie mają odpowiedniego doświadczenia ani zaplecza technicznego. Poniżej przedstawiamy, jakie ryzyka niesie za sobą wybór firmy z małym doświadczeniem:

Ryzyka związane z wyborem niedoświadczonej firmy do instalacji pompy ciepła w Twoim domu:

4.1. Błędy montażowe przy gruntowych i powietrznych pompach ciepła

4.2. Czy warto kupić tanią powietrzną lub gruntową pompę ciepła od firmy bez doświadczenia i bez zaplecza serwisowego?

4.3. Brak odpowiedniego serwisu i opieki posprzedażowej przy gruntowych i powietrznych pompach ciepła

4.4. Niewłaściwy dobór pomp ciepła przez firmy z małym doświadczeniem

4.5. Brak stabilności firm zajmujących się sprzedażą i montażem powietrznych i gruntowych pomp ciepła

4.1. Błędy montażowe przy gruntowych i powietrznych pompach ciepła

  • Ryzyko: Firmy z małym doświadczeniem często w czasie montażu pompy ciepła popełniają błędy montażowe, które mogą prowadzić do nieprawidłowego działania systemu grzewczego, częstych awarii i zwiększonych kosztów ogrzewania. Złe podłączenia, niewłaściwa konfiguracja i regulacja systemu czy nieodpowiednio dobrane komponenty to tylko niektóre ze źródeł późniejszych problemów przyczyniające się do zwiększonej awaryjności i większych kosztów z tym związanych.
  • Konsekwencja: Błędy te mogą prowadzić do częstych awarii, a także wyższych kosztów ogrzewania Twojego domu. Możesz spotkać się z koniecznością częstych napraw, co generuje dodatkowe koszty i zabiera Twój cenny czas.

4.2. Czy warto kupić tanią powietrzną lub gruntową pompę ciepła od firmy bez doświadczenia i bez zaplecza serwisowego?

  • Ryzyko: Kupując tanią pompę musisz mieć świadomość, że ta niska cena nie wynika z niczego – taka pompa musi być wykonana z tanich i słabych jakościowo podzespołów, prawdopodobnie ma mniejsze i mniej wydajne wymienniki, mniejsze wentylatory pracujące na wyższych obrotach (głośniejsze i mniej trwałe), prawdopodobnie jest maksymalnie okrojona z podzespołów, które nie były absolutnie konieczne do zadziałania. Ryzykujesz też tym, że firma ją sprzedająca nie zapewni należytego serwisu – gdy sprzedane tanie pompy ciepła zaczną się masowo psuć to sprzedająca je firma zniknie z rynku.
  • Konsekwencja: Możesz zostać bez ogrzewania w momencie, gdy najbardziej go potrzebujesz. Czy chcesz spędzić Święta Bożonarodzeniowe z rodziną w domu bez ogrzewania i ciepłej wody użytkowej? Czy chcesz zakupić pompę ciepła, dla której nikt nie zapewni wieloletniej opieki serwisowej?

4.3. Brak odpowiedniego serwisu i opieki posprzedażowej przy gruntowych i powietrznych pompach ciepła 

  • Ryzyko: Młode firmy często nie są w stanie zapewnić odpowiedniego serwisu, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, takich jak zwiększona ilość awarii w środku zimy. Brak zaplecza technicznego oraz doświadczonych serwisantów to częsty problem firm, które dopiero wchodzą na rynek lub są na nim niedługo.
  • Konsekwencja: W razie awarii możesz zostać bez ogrzewania i ciepłej wody przez dłuższy czas. Brak szybkiej reakcji serwisowej to także ryzyko poważniejszych uszkodzeń instalacji, co może skutkować dużymi kosztami napraw.

4.4. Niewłaściwy dobór pomp ciepła przez firmy z małym doświadczeniem

  • Ryzyko: Firmy bez doświadczenia często źle dobierają moc pompy ciepła do konkretnego budynku. Zbyt słaba pompa nie poradzi sobie z ogrzaniem domu w mroźne dni i będzie często wspomagała się grzałką elektryczną, co bardzo zwiększy koszty ogrzewania, a zbyt mocna będzie pracować nieefektywnie, co również podniesie Twoje rachunki. Niewłaściwie dobrana instalacja z którą będzie współpracowała pompa ciepła również ma ogromne znaczenie w późniejszych kosztach ogrzewania i wpływa na trwałość urządzeń.
  • Konsekwencja: W wyniku niewłaściwego doboru pompy ciepła Twój dom może być niedogrzany zimą, co zmusi Cię do korzystania z dodatkowych źródeł ciepła, a tym samym podniesie Twoje koszty ogrzewania. W przypadku zbyt mocnej pompy ciepła przepłacisz za zakup oraz eksploatację urządzenia.

4.5. Brak stabilności firm zajmujących się sprzedażą i montażem powietrznych i gruntowych pomp ciepła

  • Ryzyko: Na rynku pojawia się wiele firm, które w okresie boomu na pompy ciepła szybko wchodzą na rynek, ale równie szybko z niego znikają. Wybierając taką firmę, ryzykujesz, że w przyszłości zostaniesz bez wsparcia technicznego. Firmy te zatrudniają domokrążców i telemarketerów, by w krótkim czasie sprzedać możliwie dużo pomp ciepła. Często dają wieczystą, czy dziesięcioletnią gwarancję na pompy ciepła, bo w planach mają zniknięcie z rynku za 2 – 3 lata. W ostatnim roku bardzo dużo takich firm zniknęło z rynku, a ich klienci pozostali z ich pompami ciepła bez opieki serwisowej. W ostatnim okresie odbieramy bardzo dużo telefonów od klientów takich nieuczciwych firm – klienci szukają pomocy serwisowej dla ich pomp ciepła mówiąc, że ich instalator nie odbiera telefonu – mówimy im, by zgłaszały usterki do producenta pompy ciepła, na co odpowiadają, że producent nie istnieje lub mówią, że serwisem musi zająć się instalator instalujący pompę ciepła.
  • Konsekwencja: W przypadku awarii lub potrzeby serwisu, możesz nie mieć do kogo się zwrócić. Firmy te mogą zniknąć z rynku, zostawiając Cię bez wsparcia serwisowego i zmuszając do poszukiwania nowych specjalistów, co może być niewykonalne.

5. Dlaczego ogrzewanie pompą ciepła zawsze będzie tańsze niż ogrzewanie gazem, węglem czy olejem opałowym?

Pompa ciepła nie wytwarza ciepła, lecz jak sama nazwa wskazuje przepompowuje ciepło z jednego miejsca w inne, zużywając energię elektryczną do napędu. Ilość zużytej energii elektrycznej w stosunku do ilości przepompowanego ciepła jest bardzo mała i wynosi od kilkunastu procent do trzydziestu kilku, dzięki czemu pompa ciepła zawsze będzie zużywała kilka razy mniej energii niż dostarczy do ogrzewanego domu, dlatego zawsze ogrzewanie pompą ciepła będzie tańsze niż innymi źródłami ciepła. Oczywiście by tanio ogrzewać bardzo ważne jest by pompa ciepła była dobrze dobrana do zapotrzebowania budynku i by instalacje z nią współpracujące były dobrze wykonane.

Czy pompa ciepła może ogrzewać drożej niż inne system

5.1. Budowa domu to niełatwe wyzwanie – wybierz pompę ciepła GeoPower i zyskaj komfort, oszczędności oraz bezpieczeństwo na wiele lat

5.2. Czy można ogrzać dom, spalając węgiel, gaz czy olej opałowy uzyskując w procesie spalania tych paliw daną ilość energii cieplnej?

5.3. Jaką ilość zanieczyszczeń powstałych w procesie spalania emitujemy do otaczającego nas środowiska, spalając paliwa kopalne w małych domowych piecach? – Czy zastanawiasz się nad tym?

5.4. Czy można te same paliwa kopalne spalić w elektrowniach i wytworzyć z nich prąd, który napędzając pompę ciepła, dostarczy do naszych domów od 3 do 5 razy więcej energii cieplnej przy tej samej ilości spalonego węgla, gazu czy oleju opałowego?

5.5. Co się bardziej opłaca? Spalenie węgla, gazu czy oleju opałowego w piecu domowym, czy w elektrowni, która wytworzy z niego prąd, który napędzając pompę ciepła, dostarczy nam od 3 do 5 razy więcej energii cieplnej do ogrzewania naszych domów?

5.6. Gdzie spalanie będzie odbywało się z większą sprawnością? – W dużej elektrowni, czy w milionie małych pieców nie zawsze serwisowanych?

5.7. Gdzie będzie tańszy koszt transportu węgla, gazu czy oleju opałowego – do jednej dużej elektrowni, czy do 1 miliona domów?

5.8. Jak wynika z powyższego w długiej perspektywie czasu ogrzewanie pompą ciepła zawsze, będzie tańsze niż ogrzewanie poprzez spalanie paliw kopalnych w małych piecach domowych. Ogrzewanie pompą ciepła zawsze też będzie bardziej chroniło nasze środowisko, nawet jeżeli prąd będzie wytwarzany z paliw kopalnych.

5.9. Czy zawsze w Polsce większość energii będzie wytwarzana ze spalania paliw kopalnych?

5.10. Dlaczego koszty ogrzewania pompą ciepła będą zawsze niższe niż innymi źródłami ciepła?

5.11. Jaką dobrą pompę ciepła wybrać by zawsze tanio i bezobsługowo przez wiele lat ogrzewać dom?

5.1. Budowa domu to niełatwe wyzwanie – wybierz pompę ciepła GeoPower i zyskaj komfort, oszczędności oraz bezpieczeństwo na wiele lat

Budowa domu to jedno z największych wyzwań, przed jakimi staje większość z nas. To inwestycja na długie lata, a każda decyzja, od wyboru materiałów budowlanych po system ogrzewania, ma ogromny wpływ na jakość życia oraz koszty eksploatacji w przyszłości. W dobie rosnących kosztów energii oraz wymagań dotyczących efektywności energetycznej budynków większość osób decyduje się na instalację pomp ciepła – jest to jedyne urządzenie grzewcze, które dostarcza kilka razy więcej energii cieplnej w stosunku do energii pobranej do napędu.

5.2. Czy można ogrzać dom, spalając węgiel, gaz czy olej opałowy uzyskując w procesie spalania tych paliw daną ilość energii cieplnej?

-Tak, można, ale sprawność małego domowego pieca zawsze będzie dużo mniejsza niż dużego pieca w elektrowni więc korzystniej będzie spalić te paliwa w elektrowni i wytworzyć z nich energię elektryczną, która napędzając pompę ciepła dostarczy do naszego domu kilka razy więcej energii cieplnej z tego samego spalonego paliwa kopalnego. Zwróć uwagę na to, że zanieczyszczenia z procesu spalania w domowym piecu zostaną wyemitowany w naszym bliskim otoczeniu, a elektrownie z reguły znajdują się na terenach przemysłowych oddalonych od domów.

5.3. Jaką ilość zanieczyszczeń powstałych w procesie spalania emitujemy do otaczającego nas środowiska, spalając paliwa kopalne w małych domowych piecach? – Czy zastanawiasz się nad tym?

Niestety, spalanie węgla, gazu czy oleju opałowego w małych domowych piecach zawsze będzie emitowało więcej zanieczyszczeń do środowiska niż spalanie w wielkiej elektrowni z lepiej kontrolowanym procesem spalania i z lepszymi filtrami na kominach. Piece domowe często nie są prawidłowo serwisowane, przez co emitują więcej zanieczyszczeń blisko naszych domów – nie zanieczyszczaj powietrza którym oddychasz Ty i Twoja rodzina.

5.4. Czy można te same paliwa kopalne spalić w elektrowniach i wytworzyć z nich prąd, który napędzając pompę ciepła, dostarczy do naszych domów od 3 do 5 razy więcej energii cieplnej przy tej samej ilości spalonego węgla, gazu czy oleju opałowego?

– Tak, można, proces spalania w dużej elektrowni będzie dużo czystszy – zostanie wyemitowane znacznie mniej zanieczyszczeń do środowiska i z dala od naszych domów w przemysłowej dzielnicy. Wytworzoną przez elektrownię energią elektryczną możemy zasilić pompy ciepła i dostarczyć do naszych domów kilka razy więcej energii cieplnej, dzięki czemu możemy spalić mniej węgla, gazu czy oleju opałowego emitując znacznie mniej zanieczyszczeń do środowiska i oszczędzając zasoby naturalne Ziemi.

Spalanie węgla, oleju czy gazu w wielkiej elektrowni jest bardziej przyjazne dla środowiska niż w małym piecu domowym – elektrownie spalają paliwa kopalne przy bardzo stabilnych warunkach i posiadają filtry na kominach zmniejszające emisję szkodliwych substancji do środowiska, dzięki temu mniej zanieczyszczają środowisko, a my oddychamy czystszym powietrzem.

5.5. Co się bardziej opłaca? Spalenie węgla, gazu czy oleju opałowego w piecu domowym, czy w elektrowni, która wytworzy z niego prąd, który napędzając pompę ciepła, dostarczy nam od 3 do 5 razy więcej energii cieplnej do ogrzewania naszych domów?

Jedna duża elektrownia może wytwarzać prąd dla kilku milionów mieszkańców, czyli dla około 1 miliona domów. Ile ludzi obsługuje taką elektrownię i jaki jest potrzebny nakład pracy, by działała? – Ile razy będzie droższa obsługa 1 miliona pieców zainstalowanych w domach? Czyli koszty obsługi jednej elektrowni będą wielokrotnie niższe niż koszty obsługi 1 miliona domowych pieców.

5.6. Gdzie spalanie będzie odbywało się z większą sprawnością? – W dużej elektrowni, czy w milionie małych pieców nie zawsze serwisowanych?

Oczywiście elektrownia będzie spalała węgiel, gaz czy olej opałowy z dużo większą sprawnością niż wspalanie w małych domowych piecach, bo proces spalania w dużym piecu jest dużo bardziej stabilny i lepiej kontrolowany. To kolejny argument potwierdzający, że bardziej opłacalne będzie spalanie w dużym piecu elektrowni niż w wielu małych domowych piecach.

5.7. Gdzie będzie tańszy koszt transportu węgla, gazu czy oleju opałowego – do jednej dużej elektrowni, czy do 1 miliona domów?

Tu chyba nie trzeba wiele wyjaśniać, wystarczy wyobrazić sobie wywrotkę z węglem czy cysternę z gazem lub olejem opałowym  na wąskiej osiedlowej uliczce pomiędzy domami jednorodzinnymi. Do elektrowni węgiel, gaz i olej opałowy mogą być transportowane pociągami, ale są dużo tańsze i bardziej wydajne sposoby transportu jak chociażby taśmociągi transportujące węgiel bezpośrednio z kopalni do elektrowni, czy rurociągi z gazem lub olejem opałowym. Dostarczanie paliw kopalnych do elektrowni zamiast do domów jest nie tylko tańsze, ale również powoduje zmniejszony ruch ciężkich pojazdów po naszych drogach – tak na to też masz wpływ.

5.8. Jak wynika z powyższego w długiej perspektywie czasu ogrzewanie pompą ciepła zawsze, będzie tańsze niż ogrzewanie poprzez spalanie paliw kopalnych w małych piecach domowych. Ogrzewanie pompą ciepła zawsze też będzie bardziej chroniło nasze środowisko, nawet jeżeli prąd będzie wytwarzany z paliw kopalnych.

Ogrzewając pompą ciepła, spalimy kilka razy mniej paliw kopalnych, niż spalając je bezpośrednio w piecach domowych, dzięki czemu na dłużej wystarczy nam naturalnych zasobów ziemi. Wszyscy powinniśmy dbać o naszą planetę zmniejszając eksploatację paliw kopalnych i zmniejszając ilość zanieczyszczeń emitowanych do środowiska. Wszystkim nam powinno zależeć na tym, by zostawić planetę Ziemię możliwie najczystszą dla naszych dzieci i wnuków, jednocześnie taniej ogrzewając nasze domy.

5.9. Czy zawsze w Polsce większość energii będzie wytwarzana ze spalania paliw kopalnych?

– Nie, coraz więcej prądu wytwarzamy z energii słonecznej i wiatrowej.

Wykorzystując do napędu pompy ciepła prąd wytworzony z instalacji fotowoltaicznych czy z wiatraków nie emitujemy w ogóle zanieczyszczeń do środowiska. Cała energia pozyskana ze słońca za pomocą instalacji fotowoltaicznych czy z wiatru za pomocą wiatraków jest darmowa. Napędzając nią pompę ciepła, dostarczymy do domu 3-5 razy więcej ciepła niż uzyskamy energii wytworzonej przez wiatrak czy instalację fotowoltaiczną. Łącząc pompę ciepła z czystą produkcją energii elektrycznej z wiatraków i paneli fotowoltaicznych nie tylko dbamy o środowisko, ale zmniejszamy koszty ogrzewania naszych domów niemal że do zera.

5.10. Dlaczego koszty ogrzewania pompą ciepła zawsze będą niższe niż innymi źródłami ciepła?

Pompa ciepła w połączeniu z dowolnym urządzeniem wytwarzającym energię elektryczną zawsze będzie najtańszym systemem dostarczającym ciepło, bo dostarcza kilka razy więcej ciepła, niż pobiera energii elektrycznej wytworzonej przez inne urządzenia. Pozostała energia dostarczana do ogrzewania domu jest za darmo pobierana ze środowiska, dlatego koszty ogrzewania pompą ciepła zawsze będą niższe niż innymi systemami grzewczymi. Pompa ciepła nie wykorzystuje pobranej energii bezpośrednio do ogrzewania, lecz wykorzystuje ją do napędu urządzeń przepompowujących darmową energię ze środowiska do ogrzewania naszych domów i ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu zużycie energii przez pompę ciepła jest kilka razy mniejsze niż przy ogrzewaniu innymi systemami więc jest też kilka razy tańsze.

5.11. Jaką dobrą pompę ciepła wybrać by zawsze tanio i bezobsługowo przez wiele lat ogrzewać dom?

Pompą ciepła zawsze będziemy taniej ogrzewali swój dom w porównaniu do innych źródeł ciepła, ale ważne jest to, by cała instalacja wraz z pompą ciepła były prawidłowo wykonane. Pompa ciepła grzeje bardzo tanio, gdy współpracuje z niskotemperaturowym odbiornikiem ciepła – najlepiej z dobrze zaprojektowanym i wykonanym ogrzewaniem podłogowym lub ściennym. Jeżeli nie ma możliwości wykonania takiego ogrzewania, to należy zadbać o to, by grzejniki współpracujące z pompą ciepła były możliwie największe. Wybór odpowiedniej pompy ciepła oraz profesjonalnego serwisu instalacyjnego jest również bardzo ważny. Dlaczego? Ponieważ nieodpowiednio dobrany system grzewczy może generować duże koszty eksploatacyjne, a jego awaryjność może zaburzać komfort codziennego życia. Jeżeli chcesz tanio ogrzewać swój dom i nie chcesz się martwić o serwis, to wybieraj firmy z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie pomp ciepła.

6. Pompy ciepła GeoPower — podsumowanie – dlaczego warto nam zaufać

Wybór pompy ciepła oraz firmy instalacyjnej to bardzo ważna decyzja, która będzie miała wpływ na Twój komfort, bezpieczeństwo i koszty eksploatacyjne przez wiele lat. Pompy ciepła GeoPower to inwestycja w najwyższą jakość, innowacyjne technologie i solidne wsparcie techniczne, które zapewnią Ci spokój na długie lata.

Kupując pompę ciepła GeoPower, zyskujesz:

  • Komfort cieplny przez cały rok – niezależnie od warunków pogodowych w Twoim domu zawsze jest ciepło.
  • Niskie rachunki za ogrzewanie dzięki zaawansowanym technologiom, wieloletniemu doświadczeniu i staranności wykonania.
  • Estetyczny i nowoczesny design, który podnosi wartość Twojego domu.
  • Niezawodność, dzięki której unikniesz częstych napraw i awarii.
  • Profesjonalny serwis, który zawsze będzie do Twojej dyspozycji gdy zajdzie taka potrzeba.

Z kolei, decydując się na wybór tańszego produktu i firmy bez doświadczenia, ryzykujesz:

  • Wyższe koszty eksploatacyjne.
  • Brak komfortu cieplnego w najzimniejsze dni.
  • Problemy z serwisem i brak wsparcia w przypadku awarii.
  • Straty finansowe związane z błędami montażowymi i niewłaściwym doborem urządzeń.
  • Konieczność wymiany pompy ciepła na nową z powodu braku obsługi serwisowej.

Wybierz pompę ciepła GeoPower i ciesz się spokojem, komfortem oraz bezpieczeństwem przez długie lata. Zapewnij komfort sobie i swojej rodzinie. GeoPower to firma, której możesz zaufać – nasze 25 letnie doświadczenie w produkcji i montażu pomp ciepła gwarantuje Ci niskie koszty ogrzewania oraz pewność działania systemu grzewczego z pompą ciepła i spokój na wiele lat.

Kategorie produktów

  • Gruntowe Pompy Ciepła

    Gruntowe pompy ciepła

    Od lat zajmujemy się produkcją i montażem gruntowych pomp ciepła w Polsce, które ogrzewają różne typy budynków, zapewniając stałą moc i niskie koszty ogrzewania przez wiele lat.
  • Montaż Pomp Ciepła

    Montaż pomp ciepła

    Wykonujemy kompleksowy montaż pomp ciepła — gruntowych i powietrznych wraz z wykonaniem odwiertów pionowych oraz instalacji ogrzewania podłogowego.
  • odwierty pionower pod pompy ciepła

    Odwierty pod pompy ciepła

    Odwierty pionowe pod pompy ciepła są bardziej wydajne i zajmują mniej miejsca niż kolektory poziome. Zmieszczą się również na mniejszych działkach. Kolektory pionowe gwarantują najniższe koszty ogrzewania.
  • Idealne ogrzewanie podłogowe

    Ogrzewanie podłogowe

    Ogrzewanie podłogowe to komfortowy system, który zapewnia optymalny rozkład temperatur w pomieszczeniach. Umożliwia także swobodną aranżację wnętrza, eliminując potrzebę posiadania grzejników.
  • Powietrzna pompa ciepła Monoblok GeoPower — pompy ciepła od 25 lat

    Powietrzne pompy ciepła monoblok

    Odkryj powietrzne pompy ciepła Monoblok GeoPower — łatwe w instalacji, wydajne i ciche. Zaawansowane technologie zapewniają komfort i oszczędność energii, a zdalne sterowanie ułatwia obsługę.
  • Powietrzna pompa ciepła Split GeoPower

    Powietrzne pompy ciepła split

    Powietrzne pompy ciepła Split GeoPower to nowoczesne rozwiązanie z zaawansowaną regulacją i wbudowaną pompą obiegową PWM, które automatycznie dostosowują prędkość obrotową do mocy grzewczej.
  • Zbiornik buforowy do pompy ciepła

    Zbiorniki buforowe do pomp ciepła

    Zbiorniki buforowo do pomp ciepła zapewniają stały dostęp do ciepłej wody, zwiększając efektywność ogrzewania i obniżając koszty. Doskonała izolacja termiczna utrzymuje temperaturę wody.
  • Zbiornik ciepłej wody użytkowej do pomp ciepła ze stali nierdzewnej

    Zbiorniki ciepłej wody użytkowej

    Zbiorniki ciepłej wody użytkowej (C.W.U) GeoPower to gwarancja komfortu i oszczędności. Nowoczesne rozwiązanie, które idealnie współpracuje z pompą ciepła.

Wszystkie produkty

Pompy ciepła — kompleksowy przewodnik po ofercie GeoPower

Zrezygnuj z wysokich rachunków za ogrzewanie! Wybierz pompy ciepła GeoPower — gruntowe i powietrzne z usługą montażu, odwiertów i ogrzewaniem podłogowym. Pompy ciepła to innowacyjne i efektywne rozwiązanie, które pozwala na komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie budynków, korzystając z zasobów naturalnych. Dzięki zaawansowanej technologii nasze urządzenia gwarantują efektywne ogrzewanie domu przy minimalnym zużyciu energii. Poniżej przedstawiamy Ci szczegółowy przegląd naszej oferty, aby pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Do czego służy pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię z otoczenia (takiego jak grunt, woda lub powietrze) i przekształca ją w ciepło, które można wykorzystać do grzania obiektów. Źródło ciepła może pochodzić z różnych zasobów naturalnych, co czyni to rozwiązanie bardzo wszechstronnym.

Korzyści z użytkowania najlepszych pomp ciepła to między innymi:

  • Znaczne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w porównaniu do tradycyjnych systemów, takich jak kocioł gazowy.
  • Redukcja emisji CO2 i innych szkodliwych substancji.
  • Wysoka wydajność szczególnie podczas pracy wewnątrz budynku.
  • Długotrwałość i niski koszt eksploatacji systemu.

Zasada działania pompy ciepła opiera się na transferze ciepła z otoczenia do wnętrza budynku, co jest niezwykle efektywne dla grzania pomieszczeń.

Gruntowe pompy ciepła

Zwane również pompami geotermalnymi, wykorzystują energię zgromadzoną w ziemi. System ten wymaga instalacji pionowych lub poziomych wymienników ciepła, które są kluczowe dla efektywnej pracy pompy ciepła.

Zalety gruntowych pomp ciepła:

  • Wysoka efektywność przez cały rok: Dzięki stabilnym temperaturom gruntu, zapewniają nieprzerwaną wydajność.
  • Stabilność i niezawodność systemu: Pompy geotermalne są znane z długowieczności i niezawodności, co sprawia, że system obiegu grzewczego działa sprawnie przez lata.
  • Długowieczność: Systemy te mogą działać nawet przez 50 lat, co czyni je doskonałą inwestycją.

GeoPower oferuje kompleksową obsługę, w tym wykonanie odwiertów oraz instalację powyższych urządzeń, co gwarantuje optymalną wydajność i satysfakcję naszych klientów.

Jakie wyposażenie posiadają gruntowe pompy ciepła GeoPower?

  • Intuicyjny wyświetlacz: Łatwość obsługi i monitorowania pracy pompy ciepła.
  • Elektroniczny Zawór Rozprężny i Duże Wymienniki płytowe: Wysoka efektywność energetyczna, czyli niskie rachunki za prąd i tanie ogrzewanie domu.
  • Nowoczesny Design: Elegancki wygląd, pasujący do różnych wnętrz, co czyni instalację estetycznym elementem domu.
  • Przystosowana do ustawienia na 300 litrowym zbiorniku ciepłej wody użytkowej wykonanym ze stali nierdzewnej 316L: Zajmuje mało miejsca w twoim domu, jednocześnie dostarczając dużo ciepłej wody użytkowej. Zbiornik ze stali nierdzewnej o bardzo dużej odporności na korozję – długa żywotność.

Powietrzne pompy ciepła Monoblok

Powietrzne pompy ciepła Monoblok to nowoczesne urządzenia, które wykorzystują energię z powietrza zewnętrznego do grzania budynków.  Dzięki zaawansowanej regulacji obrotów sprężarki, te pompy precyzyjnie dostosowują moc — zapewniając wysoką wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32 spełnia przyszłe normy ekologiczne, minimalizując wpływ na środowisko.

Automatyczna regulacja wentylatorów i sprężarki zwiększa efektywność urządzenia, a cicha praca zapewnia komfort użytkowania. Nowoczesny design sprawia, że pompy Monoblok są estetycznym dodatkiem do różnych wnętrz.

System antyzamrożeniowy z akumulatorem 24V gwarantuje niezawodność działania w ekstremalnych warunkach. Innowacyjny wtrysk pary czynnika chłodniczego EVI pozwala utrzymać optymalne warunki cieplne przy minimalnym zużyciu energii, co przekłada się na oszczędności i efektywne ogrzewanie przez cały rok. Pompy ciepła Monoblok oferują nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla ogrzewania budynków i podgrzewania wody użytkowej.

Powietrzne pompy ciepła Split 

Pompy ciepła typu Split składają się z dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej, co pozwala na wyższą efektywność energetyczną i większą elastyczność w instalacji pomp ciepła. Jednostka zewnętrzna zawiera parownik, który pobiera ciepło z otoczenia, nawet wraz ze spadkiem temperatury, i przekazuje odebrane ciepło do skraplacza w jednostce wewnętrznej. Dzięki temu system jest niezwykle efektywny w ogrzewaniu pomieszczeń.

Wyposażenie i funkcje powietrznych pomp ciepła: 

  • Automatyczna Regulacja: Efektywna praca przy minimalnym zużyciu energii, co zwiększa COP (Coefficient of Performance).
  • Zoptymalizowany Układ Freonowy: Większa efektywność energetyczna i dłuższa żywotność urządzenia, co przekłada się na lepsze wykorzystanie odebranego ciepła.
  • Intuicyjny Wyświetlacz Dotykowy: Łatwe zarządzanie ogrzewaniem domowym, co ułatwia kontrolę nad całym procesem.
  • Cicha i Efektywna Praca: Wysoka efektywność i minimalny hałas, co jest istotne dla komfortu mieszkańców.
  • Innowacyjny Wtrysk Pary: Optymalne warunki cieplne przy minimalnym zużyciu energii, co dodatkowo zwiększa COP i efektywność ogrzewania pomieszczeń.

Powietrzne pompy ciepła typu Split są doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają efektywnego i elastycznego rozwiązania dla swoich potrzeb. Systemy te, dzięki zaawansowanej technologii parownika i skraplacza, zapewniają efektywne wykorzystanie energii i komfort cieplny w domu przez cały rok.

Rodzaje pomp ciepła, a koszty ogrzewania

Wybór odpowiedniego rodzaju może znacząco wpłynąć na końcowe rachunki za energię elektryczną. Gruntowe pompy ciepła są bardziej kosztowne w instalacji, ale oferują wyższą efektywność i niższe koszty eksploatacyjne w dłuższym okresie. Zaletą takiego rozwiązania jest wysoki współczynnik COP.  Co więcej, korzystają z odnawialnych źródeł energii, wykorzystując ciepło zgromadzone w ziemi, co pozwala na stabilne zasilanie systemu przez cały rok.

Z kolei powietrzne pompy ciepła są tańsze w instalacji, ale ich efektywność może się różnić w zależności od warunków atmosferycznych. Pompy powietrzne pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazują je do systemu grzewczego. Przypadku tego typu pomp, efektywność może być niższa w ekstremalnych warunkach pogodowych, co wpływa na wyższe zapotrzebowanie na ciepło i koszty ogrzewania. Niemniej jednak pomp powietrznych cechuje prostsza instalacja i niższy koszt początkowy, co może być korzystne w krótkim okresie.

Efektywne zasilane systemów grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła, zarówno gruntowych, jak i powietrznych, zależy od optymalnego odbioru ciepła z otoczenia i jego transferu do wnętrza budynku. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie komfortu cieplnego przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.

Montaż pomp ciepła

W GeoPower znamy się na pompach ciepła jak mało kto. Od ponad 25 lat zajmujemy się ich montażem, a na naszym koncie mamy już ponad 2000 zainstalowanych pomp ciepła na terenie całego kraju. Dzięki naszemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy każda instalacja przebiega sprawnie i bez problemów, zapewniając naszym klientom niezawodność i wydajność przez długie lata. Wybierz GeoPower i ciesz się profesjonalną instalacją, która sprawi, że Twoje urządzenie będzie działać bez zarzutu. My dbamy o każdy szczegół, a Ty ciesz się komfortem i oszczędnościami.

Zbiorniki Buforowe do Pomp Ciepła

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła są niezbędne do magazynowania ciepła i optymalizacji pracy systemu z pompą ciepła. GeoPower oferuje szeroki wybór zbiorników buforowych, które:

  • Stabilizują pracę systemu cieplnego.
  • Zwiększają efektywność energetyczną.
  • Umożliwiają integrację z innymi źródłami ciepła.

Zbiorniki Ciepłej Wody Użytkowej do Pomp Ciepła

Bardzo wydajne zbiorniki ciepłej wody użytkowej do pomp ciepła zapewniające dużą ilość ciepłej wody użytkowej są bardzo ważne dla komfortu mieszkańców, by nigdy nie zabrakło ciepłej wody użytkowej. GeoPower zapewnia zbiorniki charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i długowiecznością, które:

  • Zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej.
  • Są dostępne w różnych pojemnościach, dostosowanych do potrzeb klientów.
  • Są kompatybilne z różnymi typami pomp ciepła.

Wydajny system grzewczy z pompą ciepła

Pompy ciepła to przełomowe urządzenia, które niezależnie od temperatury na zewnątrz pobierają energię z gruntu lub powietrza, przekształcając ją w ciepło. Dzięki zaawansowanej technologii i czynnika roboczego. To czyni je jednym z najbardziej efektywnych energetycznie systemów dostępnych na rynku.

W GeoPower mamy przyjemność obserwować, jak te urządzenia zmieniają życie naszych klientów. Oferując opcje zakupu i montażu urządzenia, pompy ciepła zapewniają nie tylko komfort cieplny, ale także znaczące oszczędności na rachunkach za energię i wkład w zieloną energię. Klienci doceniają możliwość chłodzenia pomieszczeń w lecie, co sprawia, że pompy ciepła są wszechstronnym rozwiązaniem.

Dzięki zastosowaniu dolnego źródła ciepła i zaawansowanych technologii, pompy ciepła są przyszłością ogrzewania. Jako GeoPower, z dumą oferujemy te ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, wiedząc, że przynoszą one korzyści zarówno użytkownikom, jak i środowisku. Zapraszamy do kontaktu i dołączenia do naszej rodziny zadowolonych klientów, którzy cieszą się zieloną energią przez cały rok.

Najczęściej zadawane pytania w tematyce pomp ciepła

Ile kosztuje miesięczne ogrzewanie pompą ciepła?

Miesięczny koszt ogrzewania pompą ciepła zależy od wielkości ogrzewanego domu, od izolacji domu, od rodzaju zamontowanej pompy ciepła i od prawidłowości wykonania instalacji współpracujących z pompą ciepła, oraz od innych czynników. Jeżeli nie masz zainstalowanej fotowoltaiki i płacisz za cały pobierany prąd, zakładając, że masz taryfę nocną G12, dobrze zaizolowany dom zgodnie z aktualnymi Warunkami Technicznymi, dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe i ogrzewasz dobrą gruntową pompą ciepła dom o powierzchni 300m2, to miesięczny koszt ogrzewania w miesiącach zimowych wyniesie około 600zł-700zł, a w miesiącach letnich około 100-200zł na miesiąc w zależności od ilości zużytej ciepłej wody użytkowej. By osiągnąć tak niskie koszty ogrzewania pompą ciepła, trzeba zadbać o prawidłowość wykonania i sterowania ogrzewania podłogowego współpracującego z pompą ciepła – ważne jest, by pompa ciepła pracowała na niskiej temperaturze.

Czy można ogrzewać dom pompą ciepła całkowicie za darmo?

Jeżeli masz fotowoltaikę zainstalowaną przed kwietniem 2022 roku, to ogrzewanie domu możesz mieć całkowicie za darmo – w razie potrzeby możesz zwiększyć ilość paneli fotowoltaicznych i moc falownika, tak by w 100% pokrywały zapotrzebowanie całego domu na energię elektryczną z uwzględnieniem zapasu na rozliczenie z dostawcą energii elektrycznej. Zapłacisz tylko stałe opłaty za utrzymanie przyłącza do sieci energetycznej dostawcy, czyli ogrzewanie domu będziesz miał całkowicie za darmo.

Jakie są minusy pompy ciepła?

Największym minusem pomp ciepła jest bardzo wysoki koszt ogrzewania domu przy nieprawidłowym montażu pompy ciepła przez instalatorów z małym doświadczeniem w dziedzinie pomp ciepła, popełniających błędy w doborze pompy ciepła i błędy montażowe. W ostatnich kilku latach powstało wiele nieuczciwych firm, które zatrudniają domokrążców i telemarketerów oszukujących klientów. Największym kłamstwem telemarketerów i domokrążców sprzedających pompy ciepła jest mówienie, że pompa ciepła może ogrzewać wysoką temperaturą – zapominają dodać, że takie ogrzewanie będzie bardzo kosztowne. Nie wolno ogrzewać pompą ciepła wysoką temperaturą!!! Pompa ciepła grzeje tanio tylko wtedy, gdy ogrzewa niską temperaturą, czyli współpracując z dobrze wykonanym ogrzewaniem podłogowym lub z dużymi grzejnikami. Nie daj się naciągnąć na wysokotemperaturową pompę ciepła.

Wysokotemperaturowe pompy ciepła – do jakiej temperatury nagrzewają grzejniki?

Wysokotemperaturowe pompy ciepła mogą nagrzewać wodę w obiegu centralnego ogrzewania nawet do około 70°C, ale nie jest to ekonomicznie uzasadnione. Koszty wysokotemperaturowego ogrzewania pompą ciepła będą bardzo wysokie. Pompa ciepła ogrzewa tanio, jeżeli odbiorniki ciepła z nią współpracujące są na tyle duże, że zapewnią wymaganą temperaturę w domu przy niskiej temperaturze obiegu wody grzewczej – im niższa temperatura wody kotłowej, tym niższe zużycie energii elektrycznej. Projektując instalację grzewczą z pompą ciepła zawsze dążymy do tego, by pracowała ona na możliwie najniższej temperaturze zasilania obiegu grzewczego – tylko wtedy pompa ciepła będzie ogrzewała bardzo tanio, więc nie daj się oszukać handlowcowi który mówi, że sprzeda ci wysokotemperaturową pompę ciepła i nie musisz zwiększać grzejników – pamiętaj, że im chłodniejsze grzejniki będą w stanie nagrzać twój dom, tym mniej prądu zużyje twoja pompa ciepła i jednocześnie więcej pobierze darmowego ciepła ze środowiska dostarczając je do ogrzewania twojego domu.

Jakie są rachunki za prąd przy pompie ciepła?

Wysokość rachunków za prąd przy pompie ciepła zależy głównie od prawidłowości doboru pompy ciepła do zapotrzebowania energetycznego domu, od prawidłowości wykonania instalacji współpracującej z pompą ciepła oraz od zapotrzebowania domu na ciepło, czyli od wielkości domu i jakości izolacji przegród zewnętrznych budynku. Dla przeciętnych domów o powierzchni 100 – 300m2 miesięczne rachunki wynoszą około kilkaset złotych. Jeżeli pompa ciepła będzie współpracowała z instalacją niskotemperaturową, to koszty ogrzewania będą bardzo niskie. Gruntowa pompa ciepła będzie o około 30% tańsza w użytkowaniu niż powietrzne pompy ciepła ponieważ przez cały rok czerpie ona ciepło głęboko z pod ziemi, gdzie przez cały rok panuje temperatura około +10°C.

Ile kosztuje pompa ciepła z montażem do domu 100m2?

Koszt kompletnej kotłowni z pompą ciepła do domu o powierzchni około 100m2 to około 42000zł netto przy pompie ciepła powietrznej i około 62000zł netto przy pompie ciepła gruntowej z odwiertami. Koszt jest zależny od kilku czynników – kliknij kontakt i złóż zapytanie, a wycenimy dokładnie instalację pompy ciepła dla Twojego budynku. Na naszym blogu znajdziesz artykuł opisujący koszt pompy ciepła z montażem dla domu o powierzchni około 100m2.

 Czy pompa ciepła bez fotowoltaiki się opłaca?

Tak, dobrze dobrana pompa ciepła współpracująca z dobrze zaprojektowaną i wykonaną instalacją ogrzewania podłogowego bez fotowoltaiki też ogrzewa dom bardzo tanio. Jeżeli budynek jest dobrze zaizolowany, to koszty ogrzewania pompą ciepła bez fotowoltaiki też będą niskie. Do dużych domów polecamy zainstalowanie gruntowej pompy ciepła z odwiertami pionowymi – taka instalacja grzewcza z pompą ciepła ogrzewa najtaniej. W mniejszych domach sprawdzą się też doskonale powietrzne pompy ciepła. By tanio ogrzewać pompą ciepła nie jest konieczna instalacja fotowoltaiczna. Ale instalując do pompy ciepła fotowoltaikę obniżysz koszty jeszcze bardziej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła miesięcznie?

Pompa ciepła zużyje miesięcznie od 3 do 5 razy mniej prądu niż potrzebuje twój budynek energii do ogrzania. Im cieplejszy i mniejszy budynek, tym pompa ciepła mniej zużyje prądu, by dostarczyć odpowiednią ilość ciepła do ogrzania budynku. Ważne jest też prawidłowe wykonanie instalacji grzewczej odbierającej ciepło od pompy ciepła i przekazujące je do domu – jeżeli będzie to dobrze wykonana niskotemperaturowa instalacja ogrzewania podłogowego lub ściennego, to ilość prądu pobranego przez pompę ciepła będzie znacznie niższa niż przy grzejnikach wysokotemperaturowych.

Co z pompą ciepła, gdy nie ma prądu?

Gdy nie ma prądu, to pompa ciepła nie pracuje, więc nie ogrzewa domu, tak jak inne systemy grzewcze takie jak piec gazowy czy olejowy, piec na pellet, piec na ekogroszek – żaden z nich też nie ogrzewa, bo nie pracują pompy obiegowe pompujące nagrzaną wodę z pieca do ogrzewania podłogowego czy do grzejników. Bez prądu nie pracują też wentylatory nadmuchowe czy wyciągowe stosowane w piecach. Pompa ciepła monoblok w czasie dłuższego braku prądu może ulec uszkodzeniu poprzez zamarznięcie wody grzewczej w zewnętrznej jednostce – należy zabezpieczyć pompę ciepła przed zamarznięciem np: poprzez zalanie układu glikolem jeżeli jest to możliwe (glikol wpływa bardzo korozyjnie na ocynk), lub zastosowanie innego zabezpieczenia. Pompy ciepła GeoPower mają wbudowane zabezpieczenie w postaci niskonapięciowej pompki obiegowej i akumulatora 24V LiFePO4 – system ten zabezpiecza pompę ciepła monoblok przez min 48h przy dużych mrozach w czasie braku prądu. Dodatkowo pompy ciepła GeoPower mają bardzo grubą izolację rurociągów i wymiennika znajdujących się na zewnątrz, a pozostałe elementy z wodą kotłową są instalowane wewnątrz budynku w hydroboksie, dzięki czemu nie są narażone na zamarzanie.

Czy pompa ciepła ma sens z grzejnikami?

Tak, pompa ciepła sprawdza się również współpracując z grzejnikami, ale pamiętaj że grzejniki muszą być bardzo duże – im większe tym taniej będziesz ogrzewał swój dom. Pompa ciepła pobiera mało prądu i przepompowuje dużo darmowego ciepła ze środowiska, jeżeli różnica temperatur miejsca z którego pobiera ciepło i miejsca gdzie je oddaje (obieg grzewczy) jest możliwie najmniejsza. Im większe grzejniki i niższa temperatura grzejników tym taniej pompa ciepła grzeje.

Jakie ogrzewanie jest lepsze od pompy ciepła?

Aktualnie pompa ciepła jest najlepszym ogrzewaniem jakie jest znane. Trudno jest znaleźć lepsze ogrzewanie ponieważ pompa ciepła większość ciepła pobiera z zewnątrz ze środowiska i dostarcza je do ogrzewania domu. Ciepło ze środowiska jest całkowicie darmowe. Do napędu zużywa tylko trochę energii elektrycznej około kilkanaście do 20 kilku procent, co gwarantuje że ogrzewanie pompą ciepła domu zawsze będzie bardzo tanie. Ważne jest prawidłowe dobranie pompy ciepła do zapotrzebowania budynku, ważne jest również prawidłowa izolacja budynku. Jeżeli instalacja z pompą ciepła będzie dobrze wykonana to będzie to najtańsze i najlepsze źródło ciepła dla domu.

Dlaczego pompy ciepła są złe?

Pompy ciepła dobrze wykonane nie są złe, lecz bardzo często zdarzają się mało doświadczeni lub nieuczciwi sprzedawcy i instalatorzy którzy oferują urządzenia których sami nie znają. Instalują je to niedocieplonych domów mówiąc że ich pompy ciepła są wysokotemperaturowe i mogą pracować również z małymi grzejnikami – jest to prawda że mogą pracować z małymi grzejnikami ale zapominają o tym że koszty ogrzewania będą bardzo bardzo wysokie. Fizyki nie da się oszukać jeżeli pompa ciepła będzie musiała przepompować ciepło nagrzewając grzejniki do wysokiej temperatury to zużyje do napędu bardzo dużo energii elektrycznej za którą musimy zapłacić. Zdecydowanie uważamy, że pompę ciepła klienci zakładają po to by tanio ogrzewać a nie po to by w ogóle ogrzewać, także bardzo jest ważne by pompa ciepła współpracowała z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym lub bardzo dużymi grzejnikami wtedy koszty ogrzewania będą bardzo niskie.

Czy pompy ciepła tanieją w 2024?

Tak w 2024 część pomp ciepła bardzo słabej jakości staniała bo świadomość klientów się znacznie zwiększyła i przestali je kupować. Pompy dobrej jakości niestety zawsze będą droższe bo podzespoły z których są zbudowane i wyposażenie jakie posiadają jest kosztowne. Kosztuje również serwis i utrzymanie tych pomp ciepła, więc jeżeli ktoś sprzedaje pompy słabej jakości za bezcen możesz mieć pewność że niedługo zniknie z rynku i pozostaniesz bez serwisu.

Ile kosztuje pompa ciepła z montażem do domu 180m2?

Koszt pompy ciepła do domu 180 m2 zależy od kilku czynników:
– czy jest to nowo budowany dom,
– czy dom posiada lub będzie posiadał ogrzewanie podłogowe czy może grzejniki,
– czy będzie to pompa powietrzna czy gruntowa.
Szacunkowo można przyjąć że koszt kompletnej kotłowni z pompą ciepła dla domu 180m2 to od około 45 000 zł dla pompy powietrznej do około 70 80 000 zł dla dobrej jakości pompy gruntowej z odwiertami. Gruntowa pompa ciepła będzie ogrzewała o około 1/3 taniej niż powietrzna pompa ciepła.

Ile kosztuje miesięczne utrzymanie pompy ciepła?

Miesięczne utrzymanie pompy ciepła jest zależne od rodzaju pompy ciepła i od wielkości budynku który ogrzewa. Gruntowe pompy ciepła są znacznie tańsze w utrzymaniu bo zużywają mniej energii i nie wymagają corocznych przeglądów. Powietrzne pompy wymagające rocznych przeglądów i zużywają około 30% więcej energii więc są trochę droższe w utrzymaniu. Koszty utrzymania pompy ciepła w przeciętnym domu jednorodzinnym to około kilkaset złotych na miesiąc.

Co zamiast pompy ciepła?

Zamiast pompy ciepła można zastosować dowolny inny system grzewczy ale żaden nie będzie tak tani w użytkowaniu i bezobsługowy. Pompa ciepła jest jedynym systemem grzewczym który jest bezobsługowy i większość energii cieplnej którą dostarcza do domu jest energią darmową. Płacisz tylko za energię elektryczną wykorzystywaną do napędu pompy ciepła, chyba że masz instalację fotowoltaiczną to energię do napędu pompy ciepła również możesz mieć za darmo.

Ile dofinansowania do pompy ciepła 2024?

W 2024 roku jest kilka programów dofinansowań do pomp ciepła. Program czyste powietrze oferuje dofinansowanie do 100% kosztów kwalifikowanych netto do kwoty 136 200 zł dla osób z niskimi dochodami. Dla nowych budynków jest program dofinansowania moje ciepło oferujący do 21 tysięcy złotych dofinansowania do gruntowej pompy ciepła.

Kiedy nie montować pompy ciepła?

Nie zaleca się montować pompy ciepła do słabo zaizolowanego budynku jak również do budynku który posiada zbyt małe grzejniki pracujące na wysokiej temperaturze. Jeżeli do takiego budynku zainstalujesz powietrzną pompę ciepła koszty ogrzewania będą ogromne a w zimę pompa prawdopodobnie nie da rady nagrzać twojego budynku. Jeżeli posiadasz słabo zaizolowany budynek, to zaizoluj go tak, by potrzebował mniej energii do ogrzewania. Jeżeli twój dom ma małe grzejniki pracujące na wysokiej temperaturze, to zwiększ grzejniki lub jeżeli to możliwe wykonaj niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe lub ścienne. Jeżeli zastosujesz się do tych wskazówek, to pompa ciepła będzie tanio ogrzewała twój budynek i jej żywotność będzie duża.

Co jest lepsze, energia słoneczna czy pompa ciepła?

Energia słoneczna jest lepsza w czasie kiedy jest jej dużo czyli latem na przykład do ogrzewania basenu zewnętrznego. Pompy ciepła natomiast stosuje się do ogrzewania budynków w zimę można również ogrzewać baseny w zimę i w lato. Energię słoneczną można przetworzyć na energię elektryczną i wykorzystać ją do napędu pompy ciepła co znacznie zwiększa sprawność całego systemu.

Co jest lepsze, pompa ciepła czy gaz?

Gaz jest dużo droższy w użytkowaniu niż pompa ciepła. Znacznie korzystniej jest spalić gaz w elektrowni wytwarzając z niego prąd który później użyjemy do napędu pompy ciepła. Dzięki temu pompa ciepła dostarczy kilkukrotnie więcej ciepła do domu niż dostarczyłby spalony gaz. Sprawdź co lepiej wybrać do ogrzewania domu – pompę ciepła czy piec gazowy.

Jakie rachunki za prąd przy pompie ciepła 2024?

Wielkość rachunków za prąd przy pompie ciepła w 2024 roku zależy od wielkości budynku który ogrzewa i od rodzaju pompy ciepła jaki został zastosowany w budynku. Przy prawidłowo wykonanej instalacji grzewczej z pompą ciepła dla przeciętnego budynku mieszkalnego koszt ogrzewania wyniesie około 200 – 400 zł na miesiąc.

Ile prądu zużywa pompa ciepła zimą?

Pompa ciepła zużywa około 3 do 5 razy mniej prądu niż zużyłby piec elektryczny zasilany tą samą energią. Dla przeciętnego budynku mieszkalnego dobrze wykonana instalacja z pompą ciepła zużyje około 5 do 10 000 kWh na rok

Czym najtaniej ogrzać dom?

Zdecydowanie najtaniej ogrzejesz swój dom gruntową pompą ciepła. Ważne jest byś w domu zainstalował niską temperaturę ogrzewanie podłogowe przystosowane do parametrów pompy ciepła. Ważna jest również prawidłowa izolacja budynku.

Co może być lepsze od pompy ciepła?

Aktualnie nie jest znany żaden lepszy system grzewczy niż pompa ciepła dlatego że pompa ciepła zużywa tylko 15 – 25% energii do napędu a resztę ciepła pobiera całkowicie za darmo ze środowiska.

Ile lat działają pompy ciepła?

Nasze najstarsze gruntowe pompy ciepła mają już ponad 25 lat i nadal bardzo tanio ogrzewają domy. Żywotność pompy ciepła jest uzależniona nie tylko od jakości podzespołów z jakich została zbudowana, ale również od tego na jakich parametrach pracuje czyli od jakości zaprojektowania i wykonania instalacji ogrzewania z którym pompa ciepła współpracuje. Jeżeli pompa ciepła będzie współpracowała z bardzo dobrze zaprojektowanym i wykonanym niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym to jej żywotność będzie bardzo długa ponieważ pracuje na bardzo małym obciążeniu.

Dlaczego nie kupować pompy ciepła?

Nie kupować tanich pomp ciepła słabej jakości, bo ich żywotność zapewne będzie niska. Filmy sprzedające pompy ciepła poniżej kosztów realnego zakupu zapewne za chwilę znikną z rynku i przestaną je serwisować. Kupując tanią pompę ciepła masz bardzo dużą szansę że przestanie ona działać i zostaniesz bez wsparcia technicznego.

Czy opłaca się zamontować pompę ciepła bez fotowoltaiki?

Tak pompa ciepła bez fotowoltaiki również może tani ogrzewać. Jeżeli masz nowo budowany dom lub starszy dom ale dobrze docieplony i prawidłowo w nim wykonasz ogrzewanie podłogowe, to gruntowa pompa ciepła będzie taki dom ogrzewała bardzo tanio. Oczywiście pod warunkiem że całość instalacji zostanie prawidłowo zaprojektowana i wykonana.

Ile kosztuje najtańsza pompa ciepła z montażem?

Najtańsze pompy ciepła z montażem można już zakupić nawet za 30 parę tysięcy złotych ale będą to instalacje słabej jakości i żywotność zapewne nie będzie długa. Firmy montujące takie pompy zapewne też szybko znikną z rynku kiedy zacznie im się pojawiać dużo awarii pomp ciepła.

Czy pompa ciepła się opłaca w 2024?

Tak w 2024 pompa ciepła bardzo się opłaca. Pompy ciepła prawidłowo wykonane zawsze będą ogrzewać bardzo tanio dom więc zawsze będą opłacalnym źródłem ciepła dla naszego domu. Nie ma aktualnie lepszego systemu grzewczego niż gruntowa pompa ciepła.

Jaki rodzaj ogrzewania domu jest najtańszy?

Aktualnie najtańszym rodzajem ogrzewania domu jest gruntowa pompa ciepła współpracująca z ogrzewaniem podłogowym. Taki system zawsze bardzo tanio ogrzewał będzie dom. Jeżeli dodatkowo zapewnisz dla niego darmowy prąd z fotowoltaiki to możesz mieć ogrzewanie domu całkowicie za darmo.

Czy pompa ciepła 8kW na ile metrów?

Pompa ciepła 8 kW może ogrzać dom o powierzchni około 80-100 M2. Oczywiście zależy to również od izolacji domu od ogrzewania jakie w tym domu będzie czy będzie to ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe i od ilości mieszkańców dla których pompa ciepła musi również zapewnić ciepłą wodę użytkową w odpowiednich ilościach.

Jakie grzejniki do pompy ciepła?

Jeżeli chcesz by twoja pompa ciepła z grzejnikami ogrzewała tanio to grzejniki muszą być przede wszystkim bardzo bardzo duże. Grzejniki trzeba dobrać tak by temperatura i zasilania była możliwie najniższa najlepiej żeby to było poniżej 45 stopni, jeżeli dasz radę dobrać grzejniki na poniżej 40 stopni to będzie to jeszcze znacznie lepiej i ogrzewanie będzie znacznie tańsze.

Kiedy pompa ciepła się nie opłaca?

Pompa ciepła nie opłaca się jeżeli zostanie źle wykonana. Najczęściej bardzo słabej jakości tanie pompy ciepła które zostały źle zamontowane do słabo izolowanych domów i do wysokotemperaturowych grzejników nie są opłacalne. Koszty ogrzewania takich domów przy takich instalacjach są bardzo duże.

Ile kosztuje fotowoltaika 10 kW z pompą ciepła?

Fotowoltaika 10 kW wraz z pompą ciepła i kompletną instalacją kotłowni kosztuje około 75 – 85 tysięcy złotych przy powietrznej pompie ciepła, lub około 100 – 110 tys zł przy gruntowej pompie ciepła.

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Prawidłowo wykonana pompa ciepła dobrze dobraną instalacją przy średniej wielkości domu pobiera około 5 do 10 000 kWh na rok.

Ile płacicie za prąd przy pompie ciepła?

Przy pompie ciepła opłaty za prąd wynoszą około 2 do 4000 zł na rok przy średniej wielkości budynku mieszkalnego jeżeli instalacja jest prawidłowo wykonana.

Czy pompa ciepła jest tańsza niż gaz?

Instalacja pompy ciepła jest trochę droższa niż instalacja pieca gazowego ale pompa ciepła nie wymaga komina. Ogrzewanie pompą ciepła jest kilkukrotnie tańsze niż ogrzewanie gazem.

Czy pompa ciepła ogrzeje dom w zimie?

Dobrze wykonana instalacja z pompą ciepła zapewni ciepło w domu w zimę przy każdych mrozach. Gruntowymi pompami ciepła ogrzewamy baseny w których przez cały rok utrzymujemy plus 30 kilka stopni Celsjusza niezależnie od wielkości mrozu na zewnątrz.

Czy warto zakładać pompę ciepła bez fotowoltaiki?

Warto założyć pompę ciepła również bez fotowoltaiki. Dobrze wykonana instalacja z pompą ciepła będzie ogrzewała bardzo tanio nawet jeżeli będziesz musiał zapłacić za prąd.

Jaką temperaturę daje pompa ciepła na grzejniki?

Pompa ciepła na grzejniki może dać temperaturę nawet ponad 60 stopni ale zdecydowanie odradzam takie rozwiązania. Im wyższą temperaturą pompa ciepła będzie grzała tym więcej zapłacisz za prąd a przecież nie o to chodzi by dużo płacić za prąd. Zapewne pompę ciepła chce założyć po to by mało płacić za prąd więc zrób wszystko by twoja pompa nie musiała wytwarzać wysokiej temperatury. Grzejniki powinny być możliwie największe tak wypracowały na temperaturze 40 45 stopni Celsjusza.

Czy muszę wymienić grzejniki, jeśli mam pompę ciepła?

Nie zawsze do pompy ciepła trzeba wymienić grzejniki zależy to od temperatury zasilania na jakiej twoje grzejniki aktualnie pracują. Jeżeli masz duże grzejniki i pracują one na temperaturze 40-45 stopni to są idealne dla pompy ciepła. Jeżeli twoje grzejniki są małe i wymagają znacznie większej temperatury zasilania to powinieneś zwiększyć ilość grzejników.

Czy warto przejść z ogrzewania gazowego na pompę ciepła?

Warto przejść z ogrzewania gazowego na pompę ciepła bo pompą ciepła ogrzejesz znacznie taniej. Czy dobrze grzewczej niskotemperaturowej instalacji ogrzewania podłogowego i gruntowej pompie ciepła koszty ogrzewania będą około trzykrotnie niższe niż koszty ogrzewania gazem.

Jakie ogrzewanie jest najtańsze w 2024?

Najtańszym ogrzewaniu w 2024 roku jest gruntowa pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym niska temperaturowym. Taki system najtaniej ogrzeje twój dom i zużyje bardzo mało energii za którą zapłacisz. Jeżeli połączysz go z instalacją fotowoltaiczną i zapewnisz darmowy prąd to ciepło będziesz miał całkowicie za darmo.

Jakie są wady pomp ciepła?

Największą wadą pomp ciepła jest trudność do odpowiedniego doboru jej do instalacji i trudność zaprojektowania i wykonania instalacji współpracującej i z pompą ciepła. Przez to największą wadą pompy ciepła jest niewłaściwy montaż pompy ciepła lub stosowanie pomp ciepła niskiej jakości których żywotność jest bardzo mała.

Ile kosztuje pompa ciepła z montażem 2024?

Koszt pompy ciepła z montażem w 2024 roku mieści się w granicach od 45 tys. zł kompletna kotłownia z powietrzną pompą ciepła do około 70 – 100 tys. zł gruntowa pompa ciepła dla przeciętej wielkości domu mieszkalnego.

 

Czy opłaca się mieć pompę ciepła bez fotowoltaiki?

Pompa ciepła bez fotowoltaiki też się opłaca. Jeżeli instalacja z pompą ciepła jest prawidłowo zaprojektowana i wykonana to koszty ogrzewania domu będą bardzo niskie. Ważne jest by pompa ciepła współpracowała z niskotemperaturowym ogrzewaniem np.: z ogrzewaniem podłogowym lub dużymi grzejnikami i by budynek był dobrze ocieplony tak by spełniał aktualne normy budowlane.

Ile kosztuje pompa ciepła bez dofinansowania?

Koszt dobrej pompy ciepła bez dofinansowania to około 20 – 35 tysięcy złotych. Koszt kompletnej instalacji grzewczej z pompą ciepła i zbiornikiem ciepłej wody użytkowej wykonanym ze stali nierdzewnej wyniesie około 45 – 70 tys. zł, w zależności od wielkości domu i od rodzaju pompy ciepła czy będzie to powietrzna czy gruntowa pompa ciepła.

Co jest lepsze niż pompa ciepła?

Aktualnie trudno jest znaleźć lepszy system grzewczy niż pompa ciepła. Dobrze wykonana instalacja z pompą ciepła ogrzewa dom bardzo tanio a jednocześnie nie zanieczyszcza środowiska. Jest to jedyny system grzewczy który zużywa kilkukrotnie mniej energii pierwotnej niż dostarcza ciepła do ogrzewanego domu.

Czy pompy ciepła są warte swojej ceny bez energii słonecznej?

Pompy ciepła są warte swojej ceny bez energii słonecznej. Koszty ogrzewania dobrej jakości pompą ciepła współpracującej z prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną instalacją grzewczą są bardzo niskie. Energia słoneczna może te koszty jeszcze bardziej obniżyć ale nie jest ona konieczna.

Ile kosztuje pompa ciepła do domu 100 m kwadratowych?

Koszt kompletnej kotłowni z dobrej jakości pompą ciepła wraz z montażem i uruchomieniem do domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych to około 47 000 zł. W komplecie będzie również zbiornik na ciepłą wodę użytkową wykonany jest bardzo dobrej jakości stali nierdzewnej 316L.

Ile wychodzi za prąd przy pompie ciepła?

Za prąd przy prawidłowo wykonanej pompie ciepła nie zapłacisz dużo. Przeciętnym budynku mieszkalnym będzie to koszt około kilkaset złotych miesięcznie w miesiącach zimowych. Znacznie większe koszty ogrzewania będą jeżeli będziesz miał wysokotemperaturowe grzejniki i słabo ocieplony budynek.

Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu?

Tak pompa ciepła wystarczy w zupełności do ogrzewania domu. Gruntowa pompa ciepła przez cały rok ma stałą moc grzewczą i nie potrzebujesz żadnego innego systemu wspomagającego. Powietrzna pompa ciepła w czasie dużych mrozów ma mniejszą moc i potrzebuje wspomagania grzałkami elektrycznymi lub innym dodatkowym źródłem ciepła.

Czy pompę ciepła można wyłączyć latem?

Nie zaleca się wyłączania pompy ciepła latem. Elektronika pompy ciepła najczęściej posiada systemy zapobiegające zablokowaniu pompki obiegowej które nie zadziałają jeżeli odłączysz pompę ciepła od prądu w czasie lata. W okresie letnim pompa ciepła również zapewnia ciepłą wodę użytkową więc to jest kolejny powód by jej nie wyłączać w czasie lata.

Do jakiej temperatury grzeje pompa ciepła?

Typowa pompa ciepła może grzać te temperatury około 60 stopni Celsjusza, ale nie jest to temperatura zalecana do stałej pracy. Pompa ciepła grzejąc to tak wysokiej temperatury będzie zużywała ogromne ilości energii elektrycznej. Jeżeli ktoś chce ci sprzedać pompę ciepła wysokotemperaturową i mówi że dałam radę ogrzewać na twoich małych grzejnikach to nie daj się oszukać – taki system grzewczy będzie bardzo drogi w użytkowaniu. Pompa ciepła powinna grzać niską temperaturą więc najlepiej sprawdza się z ogrzewaniem podłogowym lub z bardzo dużymi grzejnikami. Ważne jest też by budynek był docieplony bo wtedy wymaga on mniej energii i pompa ciepła może pracować na niższej temperaturze przy tych samych grzejnikach. Im słabiej docieplony dom tym wymaga więcej energii więc również większy grzejników, które przysłało docieplonym budynku nie zmieszczą się na ścianach pod oknami.

O ile pompa ciepła może podnieść temperaturę?

Pompa ciepła może podnieść temperaturę nawet o kilkadziesiąt stopni jeżeli jest taka potrzeba, ale im mniejszą ma różnicę temperatury pomiędzy dolnym a górnym źródłem tym mniej prądu zużywa do przepompowania większej ilości energii grzewczej.

Czy pompa ciepła bez ogrzewania podłogowego?

Pompa ciepła może ogrzewać dom bez ogrzewania podłogowego. Ważne jest by odbiornikiem ciepła od pompy ciepła było ogrzewanie niskotemperaturowe. Oprócz ogrzewania podłogowego może to być ogrzewanie ścienne lub bardzo duże grzejniki. Im bardziej niskotemperaturowy odbiornik ciepła tym pompa ciepła mniej będzie zużywała prądu przy jednocześnie przepompowywaniu większej ilości darmowego ciepła do ogrzewania domu.

Czym taniej ogrzewanie domu gazem czy pompa ciepła?

Prawidłowo dobraną i wykonaną instalacją z pompą ciepła ogrzejesz dom znacznie taniej niż piecem na gaz. Ceny gazu niestety są mało stabilne i często się zmieniają, natomiast obserwując w długiej perspektywie czasu gruntowa pompa ciepła średnio ogrzewa trzy razy taniej niż piece gazowe, pod warunkiem że współpracuje ona z niskotemperaturowym odbiornikiem ciepła na przykład z ogrzewaniem podłogowym, ogrzewaniem ściennym lub z dużymi grzejnikami.

Czy piece z pompą ciepła są warte swojej ceny?

Piece gazowe z absorpcyjną pompą ciepła ogrzewają nieco taniej niż sam piec gazowy natomiast jest to tylko o parę procent niższy koszt ogrzewania. Gruntowa pompa ciepła ogrzewa kilkukrotnie taniej niż piec gazowy więc jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Powietrzne pompy ciepła też są tańsze w użytkowaniu niż piec gazowy z pompą ciepła absorpcyjną zasilaną gazem.

Ile kosztuje pompa ciepła z montażem?

Koszt pompy ciepła wraz z montażem dla przeciętnego domu waha się w granicach od 47 000 zł przy powietrznej pompie ciepła do około 70 000 zł przy gruntowej pompie ciepła wraz z odwiertami. Oczywiście im większy budynek do ogrzania, tym większa musi być pompa ciepła i konieczna jest większa ilość odwiertów pionowych do gruntowej pompy ciepła, więc koszty instalacji pompy ciepła w większym budynku będą większe.

Dlaczego pompa ciepła się nie opłaca?

Nie opłaca się pompa ciepła wysokotemperaturowa pracująca z małymi grzejnikami w nieocieplonym budynku. Koszty ogrzewania takim systemem będą bardzo drogie a żywotność pompy bardzo krótka. Pompa ciepła nie powinna pracować na wysokiej temperaturze. Zadbaj o to by grzejniki były na tyle duże by pompa ciepła nie musiała pracować na wysokiej temperaturze a koszty ogrzewania będziesz na pewno miał bardzo niskie.

Ile kosztuje pompa ciepła z montażem do domu 120m2?

Koszt dobrej powietrznej pompy ciepła z montażem do domu 120 m2 wyniesie około 47 000 zł. Koszt dobrej gruntowej pompy ciepła wraz z montażem będzie zbliżony ale trzeba jeszcze dodatkowo doliczyć koszt odwiertów który wyniesie około 25 000 zł, czyli razem z odwiertami gruntowa pompa ciepła będzie kosztować około 70000 zł.

Czy pompy ciepła będą wycofane?

Nie pompy ciepła nigdy nie będą wycofane. Aktualnie ludzkość nie zna lepszego systemu grzewczego niż pompa ciepła. Dobrze wykonana instalacja z pompą ciepła aktualnie jest najtańszym systemem ogrzewającym domy a jednocześnie najczystszym. Pompa ciepła nie generuje żadnych zanieczyszczeń. Jeżeli jest zasilana czystym ekologicznym prądem to przy wytwarzaniu ciepła nie jest wytwarzane żadne zanieczyszczenie środowiska.

Jakie dofinansowanie do pompy ciepła 2024?

W 2024 roku istnieje kilka programów dofinansowań do pomp ciepła: program czyste powietrze do starych budynków, program moje ciepło do nowych budynków, istnieje też możliwość odliczenia kosztu pompy ciepła w uldze termomodernizacyjnej. W różnych rejonach Polski są też lokalne programy dofinansowań do pomp ciepła.

Ile prądu zużywa pompa ciepła 150m2?

Ilość zużytego prądu przez pompę ciepła do ogrzania domu 150m2 zależy od ilości zapotrzebowania ciepła do ogrzania budynku. Jeżeli dom 150 m2 wymaga około 7500 kWh ciepła to gruntowa pompa ciepła by wytworzyć 7500 kWh ciepła zużyje około 1500 KWH energii elektrycznej. Powietrzna pompa ciepła by wytworzyć 7500 kWh a zużyje około 2500 KWH energii elektrycznej.

Ile miesięcznie kosztuje ogrzewanie pompa ciepła?

Miesięczny koszt ogrzewania pompą ciepła przeciętnego domu wynosi około 200 – 400 zł w zimę przy pompie gruntowej. Miesięczny koszt ogrzewania przy pompie powietrznej będzie około 30% wyższy. Koszty ogrzewanie pompą ciepła zależą od zapotrzebowania na ciepło budynku. Powyżej podane koszty dotyczą prawidłowo wykonanej instalacji grzewczej z pompą ciepła i dobrze ocieplonego budynku.

Jakie ogrzewanie do domu w 2024?

W 2024 roku najbardziej rozsądnym wyborem ogrzewania do domu jest wybranie gruntowej pompy ciepła współpracującej z ogrzewaniem podłogowym. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja ogrzewania podłogowego wraz z gotową pompą ciepła zapewni najniższe koszty ogrzewania domu. System taki zapewni również komfortowe ciepło niezależnie od mrozów.

Ile płaci się za prąd przy pompie ciepła?

Przy pompie ciepła za prąd płaci się około 200 do 400 zł miesięcznie w przeciętnym budynku z dobrą izolacją przy dobrze wykonanej instalacji pompy ciepła. Jeżeli budynek będzie słabo zaizolowany i grzejniki będą zbyt małe na tyle że pompa ciepła będzie musiała pracować tam w wysokiej temperaturze to koszty ogrzewania będą wielokrotnie wyższe.

Ile prądu zużywa pompa ciepła na miesiąc?

Miesięczna ilość prądu zużywanego przez pompę ciepła zależy od wielkości ogrzewanego budynku od jego izolacji, oraz od rodzaju zastosowanej pompy ciepła. Koszt ten zmienia się też również w zależności od miesiąca i zewnętrznej temperatury w nim panującej. Posiedzimy w przeciętym budynku dobrze docieplonym jest to koszt około kilkaset złotych.

Ile kosztuje pompa ciepła do mieszkania 50m2?

Koszt pompy ciepła do mieszkania 50 m2 wyniesie około 43 000 zł wraz z kompletną instalacją i zbiornikiem ciepłej wody użytkowej.

Ile prądu zużywa pompa ciepła bez fotowoltaiki?

Pompa ciepła bez fotowoltaiki zużywa około 1500 do 2500 kWh na rok w przeciętym dobrze izolowanym domu o powierzchni ogrzewanej około 150m2, przy dobrze zaprojektowanym i wykonanym niskotemperaturowym systemie grzewczym i przy prawidłowo wykonanej całej instalacji grzewczej wraz z prawidłowym doborem pompy ciepła. Na ilość zużytego prądu przez pompę ciepła ma też wpływ rodzaju zastosowanej pompy ciepła i temperatura dolnego źródła ciepła z którego czerpie ciepło pompa ciepła – gruntowa pompa ciepła czerpie ciepło z dużej głębokości z pod powierzchni ziemi, gdzie przez cały rok panuje temperatura około +10°C, więc będzie w zimę ogrzewała znacznie taniej niż powietrzna pompa ciepła, która czerpie ciepło z powietrza jakie ją otacza, czyli im zimniej tym powietrzna pompa ciepła ma gorsze warunki do pobierania ciepła z otaczającego powietrza, a w tym czasie dom potrzebuje więcej ciepła do ogrzewania – wtedy powietrzna pompa ciepła wspomaga ogrzewanie grzałkami elektrycznymi zużywając więcej prądu niż by zużyła gruntowa pompa ciepła.

Ile kosztuje grzanie pompa ciepła?

Grzanie pompą ciepła kosztuje około kilkaset złotych miesięcznie w miesiącach zimowych dla domu wielkości 120 m przy niską temperaturę w systemie grzewczym czyli na przykład przy ogrzewaniu podłogowym lub przy bardzo dużych grzejnikach oczywiście zakładając że dom posiada dobrą izolację ścian i dachu oraz dobrej jakości okna.

Co grozi za nie zgłoszenie pompy ciepła?

Ogrzewanie domu pompą ciepła powinno się zgłosić do centralnej ewidencji emisyjności budynków CEEB. Teoretycznie za niezgłoszenie zmiany systemu grzewczego jest przewidziana kara.

Kiedy nie opłaca się montować pompy ciepła?

Pompy ciepła nie opłaca się montować do budynku słabo zaizolowanego z bardzo małymi grzejnikami. Przy takim rozwiązaniu pompa ciepła musiałaby grzać do bardzo wysokiej temperatury co wiązało będzie się z bardzo dużymi kosztami ogrzewania. Budynek należy zaizolować i grzejniki zwiększyć na tyle by pompa ciepła mogła pracować na temperaturze około 40 maksymalnie 45 stopni, zapewniając komfort cieplnej użytkownikom domu. Przy takiej modernizacji koszty ogrzewania będą stosunkowo niskie. Jeżeli istnieje możliwość wykonania ogrzewania podłogowego lub ściennego koszty ogrzewania będą jeszcze niższe.

Jakie rachunki za prąd przy pompie ciepła?

Przy pompie ciepła rachunki za prąd wynoszą około 200 do 400 zł w domu z dobrą izolacją o powierzchni około 100 120 m². Powyższe koszty będą jeżeli budynek będzie dobrze zaizolowany I będzie miał prawidłowo wykonaną instalację.

Dlaczego pompy ciepła nigdy nie będą działać w Wielkiej Brytanii?

W Wielkiej Brytanii aktualnie działa bardzo dużo pomp ciepła więc nie widzę powodu by miały nigdy nie działać w Wielkiej Brytanii. Jeden z naszych byłych pracowników przeprowadził się do Wielkiej Brytanii i montuje tam pompy ciepła, które kupuje od nas.

Ile kosztuje pompa ciepła z montażem do domu 80m2?

Kosz powietrznej pompy ciepła z montażem do domu 80 m² wyniesie około 45 000 zł wraz ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej wykonanym ze stali nierdzewnej 316L. Koszt lądowej pompy ciepła do domu o powierzchni 80 m2 będzie podobny ale trzeba dodatkowo wykonać około 130 m bieżących odwiertu co wiąże się z dodatkowym kosztem w granicach 18 000 zł.

Czy opłaca się pompa ciepła bez fotowoltaiki?

Pompa ciepła bez fotowoltaiki również się opłaca. Prawidłowo wykonana instalacja grzewcza z gruntową pompą ciepła i z ogrzewaniem podłogowym jest bardzo tania w użytkowaniu i zużywa bardzo niewiele energii elektrycznej zapewniając komfort cieplny w domu przez cały rok niezależnie od wielkości mrozów.

Czy jest coś lepszego niż pompa ciepła?

Nie ma lepszych systemów grzewczych niż pompa ciepła. Najlepszym systemem grzewczym jest gruntowa pompa ciepła współpracująca z dobrze zaprojektowanym i wykonanym niska temperaturowym ogrzewaniem podłogowym. Gruntowa pompa ciepła wraz z odwiertami pionowymi i ogrzewaniem podłogowym będzie ogrzewała dom bardzo tanio przez cały rok bez względu na to jak duży mróz jest na zewnątrz budynku.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać dofinansowanie na ocieplenie domu w 2024?

W 2024 roku by dostać dofinansowanie na ocieplenie budynku trzeba spełnić kilka warunków. Są różne stopnie dofinansowania dla których trzeba spełnić odpowiednie kryteria dochodowe. Jeżeli masz niski dochód to możesz dostać dofinansowanie z programu czyste powietrze nawet do 100% kwoty netto zapłacisz tylko VAT. Dotyczy to budynków które mają zarejestrowany piec węglowy tak zwany kopciuch.

Ile stopni w domu przy pompie ciepła?

Przy pompie ciepła w domu możesz utrzymywać dowolną temperaturę taką jaka jest dla ciebie komfortowa. Najczęściej klienci utrzymują temperaturę w domu około 22 – 23°C w zależności od upodobań, ale na przykład w rezydencjach w pomieszczeniach z basenami utrzymujemy gruntowymi pompami ciepła przez cały rok temperaturę na poziomie 30-35°C i też nie jest to żaden problem dla prawidłowo dobranej i dobrze wykonanej instalacji grzewczej z gruntową pompą ciepła. Niezależnie od tego jak bardzo będzie mroźna zima nasze systemy grzewcze z gruntowymi pompami ciepła zapewniają temperaturę taką, jaką przewidywano w czasie projektu instalacji grzewczej, czyli dla domów mieszkalnych np. 24°C a dla basenów np.: 35°C jeżeli takie było założenie projektowe.

Co wychodzi taniej gaz czy pompa ciepła?

Pompa ciepła wychodzi znacznie taniej niż gaz. Prawidłowo wykonana instalacja z gruntową pompą ciepła i z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym będzie ogrzewała dom około 3 razy taniej niż gazem. Poza tym pompa ciepła w ogóle nie emituje żadnych zanieczyszczeń do środowiska co sprawia że w okolicy twojego domu powietrze jest czystsze a Ty i twoja rodzina oddychacie bardziej czystym, świeżym i zdrowym powietrzem.

Najwięcej instalacji mamy wykonanych w okolicach miast:

  1. Czy pompy ciepła GeoPower to najlepsze pompy ciepła do ogrzewania domu w polskich warunkach klimatycznych?
  2. Pompy ciepła Brzeziny — ogrzewanie przyszłości — montaż od GeoPower
  3. Pompy ciepła Bełchatów — czy pompa ciepła się opłaca?
  4. Pompy ciepła Radom — nowoczesne ogrzewanie
  5. Pompy ciepła Legionowo — montaż pomp ciepła powietrznych i gruntowych
  6. Pompy ciepła Pabianice — montaż pomp ciepła — niezawodność od 25 lat
  7. Pompy ciepła Piotrków Trybunalski — dlaczego warto wybrać pompę ciepła?
  8. Pompy ciepła Wołomin — jaką pompę ciepła wybrać?
  9. Pompy ciepła Sochaczew — ile trzeba zapłacić za montaż pompy ciepła?
  10. Pompy ciepła Nowy Dwór Mazowiecki — montaż i kompleksowe doradztwo
  11. Pompy ciepła Tomaszów Mazowiecki — kompletny montaż pompy ciepła
  12. Pompy ciepła Ciechanów — oszczędność w Twoim domu
  13. Pompy ciepła Łódź — ekologia i efektywność
  14. Pompy ciepła Płock: Fachowy montaż — gwarancja oszczędności energii
  15. Pompy ciepła Grodzisk Mazowiecki — profesjonalny montaż dla efektywnego ogrzewania
  16. Pompy ciepła Piaseczno: Jak uniknąć najczęstszych problemów?
  17. Pompy ciepła Mińsk Mazowiecki — kompletny montaż pomp ciepła
  18. Pompy ciepła Skierniewice — sprawdź cenę montażu i ogrzewania od GeoPower
  19. Pompy ciepła Otwock — ekologiczne źródło ogrzewania
  20. Pompy ciepła Łowicz — przyjazna energia dla Twojego domu
  21. Pompy ciepła Żyrardów — wydajne ogrzewanie powietrzną pompą ciepła
  22. Pompy ciepła Warszawa — ekologiczne ogrzewanie Twojego domu 
  23. Pompy ciepła Aleksandrów Łódzki — czy montując powietrzną pompę ciepła ogrzewanie, będzie tanie?
  24. Pompy ciepła Wieluń — ogrzewanie gruntowymi pompami ciepła
  25. Pompy ciepła Mazowieckie i okolice — inwestycja w tanie ogrzewanie
  26. Pompy ciepła Sieradz — montaż i serwis

Nie czekaj, bądźmy w kontakcie

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Opisz problem jak najdokładniej, a nasi eksperci postarają się znaleźć rozwiązanie jak najszybciej!
Nie musisz już się martwić – z nami jesteś w dobrych rękach.

  • Zadzwoń do nas

  • Zostaw nam wiadomość

  • Złóż nam wizytę

    • GeoPower – producent pomp ciepła – dawniej SPEDNET
      Miedniewice 73A
      96-100 Skierniewice

    Formularz korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA

    Prywatność Warunki